Notowania

wybory 2011
23.08.2011 13:24

PO pozywa PiS do sądu

Platforma jeszcze dziś złoży w sądzie w trybie wyborczym pozew przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Co na to Kaczyński?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Aktualizacja 14.46

Platforma Obywatelska zapowiada, że jeszcze dziś złoży w sądzie w trybie wyborczym pozew przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Chodzi o wypowiedzi polityków partii Jarosława Kaczyńskiego, że _ w Polsce nic się nie zmieniło _.

Chodzi o wypowiedzi polityków partii Jarosława Kaczyńskiego między innymi o tym, że _ PO przywłaszcza sobie cudze inwestycje _. Według PO, te stwierdzenia są nieprawdziwe. Poseł PO Jacek Protasiewicz mówił, że jutro może zapaść wyrok sądu pierwszej instancji w tej sprawie.

- _ Prosimy sąd, aby wyjaśnił, czy sformułowania PiS-u tego rodzaj, są prawdziwe. Według nas, są one kłamstwem _ - mówi Protasiewicz.

POSŁUCHAJ JACKA PROTASIEWICZA:

Na zapowiedź założenia pozwu zareagował szef kampanii PiS. - _ Dawno nie słyszałem tak komicznej i absurdalnej tezy, żeby zaskarżać PiS do sądu o kłamstwo wyborcze za to, że PO źle rządzi. To znaczy, że sędzia będzie rozstrzygał, czy PO źle lub dobrze rządzi. Przecież to jest śmieszne _- powiedział Tomasz Poręba. - _ Ta propozycja ma duży potencjał komiczności _ - dodał.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, pozew sądowy Platformy jest pomysłem nierozsądnym. Prezes PiS powiedział dziennikarzom, że jest przeciwny rozgrywaniu kampanii wyborczej w sądach.

- _ To jest już pomysł zupełnie piramidalny. To, co mogę o nim powiedzieć, to tylko tyle, że mnie bardzo rozbawił. Jednocześnie pokazuje straszne zdenerwowanie drugiej strony, która chce się sądzić o to, czy Polska się zmienia czy nie zmienia _ - powiedział Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Jarosław Kaczyński stwierdził też, że złożenie pozwu pokazuje, że Platforma Obywatelska jest pozbawiona pewności siebie.

Pozew wyborczy w Money.pl

[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137003.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;odwolania;ws;slow;kaczynskiego,69,0,834117.html) Nie będzie odwołania ws. słów Kaczyńskiego Platforma nie uda się do sądu ws. wypowiedzi szefa PiS o śląskości jako _ zakamuflowanej opcji niemieckiej _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t97439.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ludowcy;zapraszaja;po;i;pis;na;debate;do;siebie,137,0,895625.html) Pogodzą PO i PiS na _ zielonej łące _? Prezes PSL Waldemar Pawlak przedstawił propozycję zorganizowania debaty wyborczej między PO a PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t137921.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pozew;wyborczy;przeciw;pis;duzy;potencjal;komicznosci,59,0,895547.html) PO pozywa PiS. _ Duży potencjał komiczności _ - _ Jeszcze dziś do sądu w trybie wyborczym trafi pozew przeciwko PiS _- powiedział szef kampanii wyborczej PO, Jacek Protasiewicz.
Tagi: wybory 2011, pis, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz