Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policja zakończy okupację Wall Street?

0
Podziel się:

Dalsza okupacja parku Zuccotti stwarza zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa przeciwpożarowego - twierdzi policja.

Policja zakończy okupację Wall Street?
(PAP/EPA)

Policja zaczęła usuwać protestujących z parku Zuccotti w Nowym Jorku, ostrzegając, że każdy demonstrant, który odmówi oddalenia się, zostanie aresztowany - poinformował dziennik _ New York Times _.

Uczestnicy ruchu Okupuj Wall Street (Occupy Wall Street) zareagowali na przystąpienie policji do demontażu namiotów na placu skandowaniem: _ Czyj to park? Nasz! _ oraz _ Nie wycofamy się, nie poddamy się! _. Obecni skupili się w środkowej części parku zwanej _ kuchnią _, gdzie zaczęli wznosić barykady ze stołów i kawałków drewna.

Zobacz także: Policja traci cierpliwość. Zobacz materiał Russia Today:

_ Plac Wolności (park Zuccotti), będący od dwóch miesięcy siedzibą Occupy Wall Street i miejscem narodzin 99 procent ruchu, który rozprzestrzenił się w całym kraju i na świecie, jest właśnie ewakuowany przez duże siły policji _ - napisali manifestanci w komunikacie.

Przed rozpoczęciem akcji kapitan policji okrążył park, wygłaszając komunikat: _ Miasto zdecydowało, że dalsza okupacja parku Zuccotti stwarza zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa przeciwpożarowego _. Manifestantom nakazano _ natychmiast usunąć wszelkie rzeczy osobiste _, ostrzegając, że inaczej zostaną wyrzucone do śmieci.

Członkowie ruchu Okupuj Wall Street protestują m.in. przeciwko uprzywilejowanej pozycji banków, skutkom kryzysu gospodarczego i nierównościom społecznym.

Czytaj więcej na temat ruchu w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t177187.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/aresztowania;podczas;protestu;okupuj;chicago,70,0,947526.html) Okupacja Chicago. Masowe aresztowania W Chicago masowe zatrzymania uczestników protestu przeciwko instytucjom finansowym. 130 osób za kratkami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t163491.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/za;okupacje;wall;street;dostali;setki;tysiecy,169,0,940969.html) Za okupację Wall Street dostali setki tysięcy Każdego dnia tylko do puszek wystawionych w parku Zuccotti na Manhattanie, obok Wall Street, trafia 8 tys. dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t161299.jpg ) ] (http://ryszardpetru.bblog.pl/wpis,problemow;oburzonych;nie;rozwiaza;sankcje;wobec;bankierow,58460.html) Petru na bblog.pl: To nie pomoże Oburzonym Fakt, że rozprawimy się ze światem bankierów nie znaczy jeszcze, że bezrobotni w Hiszpanii znajdą pracę - pisze ekonomista.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)