Notowania

ustawa żłobkowa
22.09.2010 06:00

Posłowie po wakacjach, ruszy ofensywa legislacyjna PO?

Jutro wysłuchają oni sprawozdania sejmowej komisji hazardowej. Poza tym zajmą się projektami ustawy żłobkowej i o opiece zastępczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Posłowie jutro wysłuchają oni sprawozdania sejmowej komisji hazardowej. Poza tym w piątek zajmą się projektami ustawy żłobkowej i o opiece zastępczej. *

Po debacie komisja hazardowa przestanie istnieć. Sprawozdanie raportu zostanie przedstawione w dwóch częściach - jawnej i tajnej. Wszystko ze względu na to, że zdanie odrębne posłów PiS - Beaty Kempy i Andrzeja Dery, zawiera informacje objęte tajemnicą - tłumaczy posłanka PiS.

Wiceszef komisji Bartosz Arłukowicz z lewicy uważa, że Zbigniewowi Chlebowskiemu i Mirosławowi Drzewieckiemu nie będzie łatwo na nowo znaleźć się na szczytach władzy, jednak jak dodaje poseł nie spotkała ich do tej pory żadna większa kara.

Wszystko o pracach komisji hazardowej w Money.pl
Do sprawozdania raportu komisji zostały zgłoszone cztery zdania odrębne: śledczych z PiS, posła z lewicy, PSL i PO. Sprawozdanie przedstawi szef komisji Mirosław Sekuła. Wynika z niego, że politycy PO nie brali udziału w nielegalnym lobbingu przy ustawie hazardowej.

W raporcie zaznaczono także, że zeznania posłów PO są często mało wiarygodne.

*Ustawa żłobkowa na początek *

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz z PO zwraca uwagę na zmiany w ustawie o żłobkach. Najważnieszą zmianą jest wyprowadzenie nadzoru nad tymi placówkami spod ZOZ-ów i przekazanie go ministerstwu pracy. Chodzi o to, by żłobki można było łatwiej zakładać. Projekt wprowadza też elementy wczesnej edukacji.

W projekcie ustawy o opiece zastępczej chodzi o stopniowe ograniczanie działalności domów dziecka na rzecz rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Powołane zostaną też - dodaje Kozłowska-Rajewicz - instytucje asystenta rodziny i koordynatora rodzinnej opieki zastępczej.

Platforma Obywatelska liczy, że propozycje te zostaną przyjęte w pełnej zgodzie z partiami opozycyjnymi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t26745.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;rzad;tuska;prowadzi;najlepsza;polityke;prorodzinna,63,0,676159.html) Niesiołowski: Rząd Tuska prowadzi najlepszą politykę prorodzinną
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t74959.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/fedak;ustawa;zlobkowa;potrzebna;jak;najszybciej,2,0,675330.html) Fedak: Ustawa żłobkowa potrzebna jak najszybciej Może ona wejść w życie od 2011 roku.
Tagi: ustawa żłobkowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz