Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powodzianie szykują się do zimy z pomocą przedsiębiorców

0
Podziel się:

Firmy pomagają zalanym. Dzielą się tym, co produkują.

Powodzianie szykują się do zimy z pomocą przedsiębiorców
(Peter Muzslay/Dreamstime)

W Bogatyni minęła już fala wielkiej pomocy, płynąca zaraz po powodzi z całego kraju. Obecnie najczęściej swoją pomoc oferują przedsiębiorcy, którzy przekazują produkowane przez siebie towary.

W tym tygodniu jeden z producentów okien z Krakowa przekaże miastu swoje wyroby - mówi miejski koordynator do spraw powodzian Henryk Nawrocki. - _ Chce nam przekazać około 150 okien. Średnio otrzyma tę pomoc 25 rodzin. To będą rodziny najbardziej poszkodowane w czasie tej powodzi _ - mówi Nawrocki.

POSŁUCHAJ HENRYKA NAWROCKIEGO:

Henryk Nawrocki dodał, że Opolska Izba Gospodarcza czeka tylko na spis rzeczy, które w tym momencie są najbardziej potrzebne do odbudowania Bogatyni. - _ Przygotowuje rozpoznanie, jakie materiały są niezbędne, żeby można było przetrwać też zimę. Izba Gospodarcza gwarantuje, że to będzie zrealizowane jeszcze w tym roku _ - mówi Nawrocki.

POSŁUCHAJ HENRYKA NAWROCKIEGO:


W Bogatyni poza swoimi domami ciągle pozostaje 168 rodzin. W mieście otwarte są tylko cztery z osiemnastu mostów, wiele dróg jest zniszczonych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/247/t97015.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;czasie;powodzi;nie;kazdy;moze;sie;ubezpieczyc,63,0,623423.html) W czasie powodzi nie każdy może się ubezpieczyć Ubezpieczyciel może odmówić, jeśli związana z powodzią szkoda jest niemal pewna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t111861.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;pozywa;polske;za;zaniedbania;powodziowe,58,0,721978.html) Unia pozywa Polskę za zaniedbania powodziowe Komisja Europejska naciska na nas, byśmy wdrożyli dyrektywę powodziową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t97422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/12;mld;zl;strat;po;powodziach;pomoc;szesc;razy;mniejsza,96,0,689248.html) 12 mld zł strat po powodziach, pomoc sześć razy mniejsza Szef resortu spraw wewnętrznych podał ostateczne szacunki szkód.
przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)