Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracownicy organizacji charytatywnej uwolnieni

0
Podziel się:

Troje Francuzów uprowadzonych i przetrzymywanych w Jemenie od
ponad pięciu miesięcy jest znów na wolności.

Pracownicy organizacji charytatywnej uwolnieni
(AP/FOTOLINK/East News)
bFeCWqbp

Troje Francuzów uprowadzonych i przetrzymywanych w Jemenie od ponad pięciu miesięcy jest znów na wolności - poinformował w nocy francuski Pałac Prezydencki.

_ - Prezydent Republiki (Nicolas Sarkozy) został powiadomiony dziś wieczorem o uwolnieniu trojga pracowników organizacji humanitarnej przetrzymywanych w Jemenie od 28 maja tego roku _ - głosi komunikat.

Szef plemienny, który prowadził mediacje z porywaczami, powiedział, że Francuzi czują się dobrze. - _ Trójka Francuzów jest w dobrym zdrowiu. Są ze mną w mieście Atak (Jemen południowy) po uwolnieniu ich z rąk Al-Kaidy _ - powiedział mediator.

bFeCWqbr

Trójka obywateli francuskich: dwie kobiety i mężczyzna, pracujący dla organizacji charytatywnej, została uprowadzona pod koniec maja w Jemenie. We wrześniu niezależna jemeńska strona informacyjna Al-Masdar Online udostępniła nagranie wideo, w którym mężczyzna i dwie kobiety przedstawili się jako ci uprowadzeni. Był to pierwszy sygnał mówiący, że troje pracowników organizacji Triangle Generation Humanitaire żyje. Wcześniej sugerowano, że Francuzi mogli zostać zabici.

W Jemenie, jednym z najuboższych krajów arabskich, w przeszłości często dochodziło do porwań zachodnich turystów albo pracowników. Za porwaniami stały tamtejsze plemiona, które domagały się w zamian za uwolnienie zakładników okupów albo ustępstw od rządu.

Czytaj więcej o problemach Jemenu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;jemenu;chce;oddac;wladze;trzy;razy;sie;z;tego;wycofywal,27,0,948507.html) Trzy razy obiecywał. Znów chce oddać władzę Ali Abd Allah Salah, stojący w obliczu niesłabnącej rebelii przeciwko swym rządom, odniósł się pozytywnie do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t176523.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wciaz;rosnie;liczba;ofiar;starc;w;jemenie,155,0,947355.html) Następny po Kaddafim? Trwają walki W Sanie doszło do walk między zwolennikami i przeciwnikami prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t115404.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/anwar;al-awlaki;nie;zyje;al-kaida;potwierdza,206,0,933582.html) Atak dronów na "bohaterskiego mudżahedina" Globalny terrorysta ścigany przez siły specjalne USA zginął w Jemenie zaatakowany przez bezzałogowe samoloty CIA.
bFeCWqbS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)