Notowania

pis
06.10.2010 08:34

Prawie wszyscy zyskują - traci tylko jedna partia

Ostra retoryka nie służy Prawu i Sprawiedliwości. Ugrupowanie traci w sondażach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Najnowszy sondaż PBS DGA pokazuje, że Platforma Obywatelska ma nadal wysokie notowania, a partia Jarosława Kaczyńskiego wyraźnie traci. PSL znów pokonuje próg wyborczy.

Tuż po wyborach prezydenckich PiS miał w sondażu Gazety Wyborczej 31 proc. Teraz w badaniu przeprowadzonym także dla tego dziennika poparcie spadło do 23 proc. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni - po zaostrzeniu politycznego kursu - stracił 4 pkt proc. W tym samym czasie notowania PO niemal się nie zmieniły - ma 44 proc., o 1 pkt więcej, niż pod koniec września.

Lekki wzrost - w granicach błędu pomiaru - odnotował SLD, na który chce głosować co dziesiąty wyborca. Lepiej wyglądają notowania PSL (5 proc.), który przez ostatnie miesiące miał poparcie wyraźnie poniżej progu wyborczego - w lipcu ludowcy mieli zaledwie 2 proc. Jest także 13 proc. wyborców niezdecydowanych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;ostro;o;kaczynskim;to;pana;wina,182,0,660406.html) Migalski ostro o Kaczyńskim: "To pana wina" Europoseł w liście otwartym zdecydowanie krytykuje lidera Prawa i Sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;utrzymuje;dystans;pis;nie;moze;go;zmniejszyc,90,0,660058.html) Platforma utrzymuje dystans, PiS nie może go zmniejszyć Na partię premiera Tuska zagłosowałoby 46 proc. Polaków.
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz