Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
22.10.2010 17:43

Prezes PiS: Nałęcz i Niesiołowski do dymisji

Bez tego przeprosiny prezydenta będą zwykłym zagraniem propagandowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Jarosław Kaczyński powiedział, że jeżeli doradca prezydenta Tomasz Nałęcz oraz posłowie PO: Andrzej Czuma i wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski _ nie zostaną odpowiednio potraktowani _, to uzna przeprosiny prezydenta za _ zwykłe zagranie propagandowe _. *

Kaczyński był pytany w Sejmie przez dziennikarzy o czwartkowe przeprosiny prezydenta Bronisława Komorowskiego pod jego adresem. _ _

_ - Zrobimy eksperyment: ja bardzo serdecznie przepraszam. Jestem skłonny przeprosić za Janusza Palikota, jestem skłonny przeprosić za Antoniego Macierewicza, za pana Kurskiego, za Stefana Niesiołowskiego, za moje wypowiedzi () i zobaczymy co z tego wyniknie _ - mówił prezydent w wywiadzie dla TVN24.

_ - Nic nie wiem o żadnych przeprosinach, dla mnie ważne są tylko takie wypowiedzi, jak pana Nałęcza, doradcy prezydenta: nie ma takiej ofiary, której by nie warto złożyć, by się spotkać z Putinem _ - powiedział dziennikarzom prezes PiS.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t45302.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/nalecz;niech;partie;naloza;kaganiec;zajadlym,204,0,696780.html) Nałęcz: Niech partie nałożą kaganiec zajadłym
Kaczyński ocenił, że _ jest to wypowiedź zupełnie jednoznaczna _. _ Więc jeżeli ten człowiek nie zostanie natychmiast usunięty z funkcji doradcy, to proszę wybaczyć _ - dodał szef PiS.

Kaczyński odniósł się do słów Nałęcza w programie _ Siódmy dzień tygodnia _ w Radiu ZET z 3 października. Zwracając się do szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, Nałęcz powiedział: _ Państwo z PiS-u, nie udawajcie, że nie rozumiecie, o co chodziło w dążeniu rządu polskiego do tego, żeby spotkał się premier Tusk z premierem Putinem w Katyniu. Chodziło o to: nam na użytek Polski już prawda o Katyniu jest - że tak powiem - objawiona jeszcze nie w każdym szczególe, ale my w Polsce nie mamy wątpliwości co do istoty tej zbrodni. Niezwykle ważną rzeczą dla polskiego prezydenta, dla polskiego premiera, dla polskiego rządu jest to, co na ten temat się w Rosji mówi. I to, że premier Rosji z taką, a nie inną przeszłością - no, przypomnijmy, z resortu, który przecież robił Katyń - pojawi się z polskim premierem na grobach katyńskich i powie to, co powiedział, powinno być rzeczą tak niesłychanie ważną i tak cenną, że powinniśmy na ołtarzu tej
sprawy złożyć każdą ofiarę _.

_ - I nie udawajcie, państwo w PiS-ie, że nie rozumiecie, że premier Putin by nie przyjechał z prezydentem Kaczyńskim. No bo prezydent Kaczyński wykonał tyle gestów wobec premiera Putina, że tak powiem, ostrych _ - dodał Nałęcz.

Kaczyński mówił też o wypowiedziach posła Czumy i Niesiołowskiego. - _ Mamy wczorajsze występy Czumy i Niesiołowskiego, twierdzenia, że winni są ci, którzy nie nałożyli cenzury na wypowiedzi zwykłych ludzi, te wypowiedzi są przypisywane Prawu i Sprawiedliwości, choć to nie byli członkowie PiS, a tym bardziej działacze PiS, mówię o wydarzeniach zaraz po katastrofie. Jeśli ktoś nie wierzy, może sobie sprawdzić w stenogramach wczorajszej komisji sprawiedliwości _ - mówił Kaczyński.

_ - Jeżeli z tego nie będą wyciągnięte wnioski, ci ludzie nie zostaną odpowiednio potraktowani, to ja to (przeprosiny prezydenta) traktuję jako zwykłe zagranie propagandowe, bez najmniejszego znaczenia _ - powiedział prezes PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/tusk;chwali;i;gani;kaczynskiego,31,0,697631.html) Tusk chwali i gani Kaczyńskiego - _ Dobra intencja, nienajlepsze wykonanie _ - tak premier Donald Tusk skomentował przedstawioną przez PiS deklarację przeciw przemocy w życiu publicznym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t114062.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;spotka;sie;z;komorowskim;ale;musi;podpisac,37,0,697381.html) Kaczyński spotka się z Komorowskim. Ale musi podpisać PiS proponuje politykom przystąpienie do Deklaracji Łódzkiej przeciw nienawiści w życiu publicznym i mediach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t97446.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;nie;wyrzucimy;niesiolowskiego,234,0,697322.html) Schetyna: Nie wyrzucimy Niesiołowskiego Marszałek Sejmu nie wyobraża sobie, żeby żądać zmian personalnych w PiS.
Tagi: kaczyński, pis, komorowski, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz