Notowania

Przeżył cztery tygodnie pod gruzami Port-au-Prince

Evan Muncie jest skrajnie odwodniony i niedożywiony, ale nie ma żadnych poważnych obrażeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W stolicy Haiti Port-au-Prince ratownicy wydobyli spod gruzów żywego mężczyznę, uwięzionego tam od tragicznego trzęsienia ziemi. 28-latek został znaleziony w ruinach straganu, w którym sprzedawał ryż. Evan Muncie jest skrajnie odwodniony i niedożywiony, ale nie ma żadnych poważnych obrażeń._ _

_ - Był wychudzony. Od dawna nic nie jadł. Miał otwarte ropiejące rany na obu stopach _ - relacjonuje amerykański lekarz, który go oglądał. Ludzie, którzy przynieśli go do szpitala twierdzą, że znaleźli go kiedy odkopywali targowisko.

Mężczyzna powiedział lekarzom, że ktoś przynosił mu wodę w czasie, gdy był uwięziony. Według lekarzy, jest on wciąż lekko zagubiony i czasami wydaje mu się, że nadal jest pod gruzami.

Zobacz relację reportera CNN:

W wyniku silnego trzęsienia ziemi na Haiti, do którego doszło 12 stycznia, zginęło ponad 200 tys. ludzi. Haitański rząd ogłosił zakończenie akcji poszukiwawczej 23 stycznia, ale ocalałych spod gruzów wydobywano jeszcze 27 stycznia.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ G7 umorzyło długi Haiti ]( http://news.money.pl/artykul/g7;umorzylo;dlugi;haiti,139,0,584843.html )
Tagi: trzęsienie ziemi na haiti, haiti, trzęsienie, ziemi, mężczyzna, uratowany, gruzy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz