Notowania

raport millera
23.07.2011 17:35

Raport Millera: Brak nazwisk osób odpowiedzialnych za tragedię

Szef MSWiA podkreśla, że komisja jest od analizowania faktów, a nie wskazywania winnych. Nie zaprzecza jednak, że uda się mu go opublikować wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W raporcie komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej nie ma żadnych nazwisk osób, które miałyby być odpowiedzialne za tę tragedię - powiedział szef MSWiA i przewodniczący komisji Jerzy Miller.

Na zdjęciu Jerzy Miller, szef MSWiA

_ - Działania komisji badającej wypadki lotnicze sprowadzają się do analizy faktów, a nie rozpatrywania konkretnej winy jakiejkolwiek osoby. W związku z tym w naszym raporcie nie ma ani jednego nazwiska _ - powiedział w sobotę Miller. Dopytywany, czy w raporcie będą stanowiska osób, które miałyby być odpowiedzialne za katastrofę, zaznaczył, że _ komisja nie rozpatruje winy, od tego jest prokuratura _.

Minister powiedział również, że upublicznienie raportu nastąpi na konferencji prasowej, dokument zostanie także zamieszczony w internecie. Premier podkreślił w piątek, że 29 lipca uznaje za ostateczny termin publikacji raportu komisji szefa MSWiA. - _ Być może uda się kilkadziesiąt godzin urwać _ - dodał.

_ Fakt _ napisał w tym tygodniu, że komisja Jerzego Millera sporządziła listę 150 osób współodpowiedzialnych za katastrofę smoleńską, ale ich nazwiska nie pojawią się w jej raporcie. Według tabloidu, podane zostaną jedynie odpowiedzialne instytucje.

Wicepremier Waldemar Pawlak ocenił, że konieczne jest wskazanie osób odpowiedzialnych za zaniedbania, które mogły się przyczynić do katastrofy smoleńskiej. _ - Jeśli nie będzie nazwisk, pojawią się domysły _ - podkreślił. Raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego liczy ponad 300 stron. Szef MSWiA przekazał go premierowi osobiście pod koniec czerwca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dondald;tusk;rodziny;ofiar;nie;otrzymaja;raportu;millera;wczesniej,229,0,879077.html) Dla rodzin raport wcześniej? Tusk odpowiada Premier wyklucza możliwości udostępnienia raportu wcześniej niż 29 lipca. Opóźnienie tłumaczone jest pracą tłumaczy, po wykonaniu przełożenia na inne języki zostanie zamieszczony na stronie internetowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t151079.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;millera;tusk;nie;bedzie;popedzal,36,0,873764.html) Tusk: Musiałbym zawiesić urzędowanie Donald Tusk uważa, że to członkowie komisji Millera decydują o terminie publikacji, a nie politycy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;chce;nazwisk;w;raporcie;millera,79,0,879183.html) Pawlak ostro. Chce nazwisk w raporcie Wicepremier chce uniknąć domysłów, spekulacji i przypuszczeń.
Tagi: raport millera, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz