Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Renegaci nie chcą wracać na łono PiS. Prezes ich dzieli

0
Podziel się:

Klub PiS nie wezwał ich do powrotu, a Kaczyńki nie wybaczy skompromitowanym kontaktami z Palikotem.

Renegaci nie chcą wracać na łono PiS. Prezes ich dzieli
(PAP/Wojciech Pacewicz)

Główni rozłamowcy nie mają powrotu do PiS, ale przed pozostałymi posłami stara partia drzwi ostatecznie nie zamyka. Takie sygnały płyną od wczoraj z Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS nie wyobraża sobie powrotu z tymi, którzy mieli rozmawiać z Januszem Palikotem.

Jarosław Kaczyński poinformował jednak, że uchwała w tej sprawie nie była głosowania podczas wczorajszego posiedzenia klubu, bo dyskusja wykazała, że nie ma najmniejszych szans na przyjęcie.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Zdaniem prezesa PiS, liderzy nowego ugrupowania to ludzie nielojalni i niemoralni, ale być może są w nowym ugrupowaniu i tacy, którzy zostali przez nich wprowadzeni w błąd i ci mogliby wrócić do PiS-u.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:


Elżbieta Jakubiak z Klubu _ Polska jest najważniejsza _ jest zdegustowana sygnałami płynącymi z PiS. _ - To straszne i smutne jak słyszy się co dzieje się w PiS. Widać, że nie doszli jeszcze do siebie po tych zmianach - _mówi posłanka.

POSŁUCHAJ ELŻBIETY JAKUBIAK:


Poseł Paweł Poncyliusz określa nieprzyjęte, ale nagłośnione stanowisko Klubu PiS jako _ skuchę _.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA:


Od jutra Klub _ Polska jest najważniejsza _ zasiądzie na sali plenarnej między PiS-em a Platformą. Klub liczy 15 posłów.

**

**

Wabienie, którego nie było
Według relacji posłów po zakończeniu posiedzenia, projekt stanowiska zaproponowanego przez kierownictwo klubu, poparł początkowo także prezes PiS Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t25029.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gowin;nie;wykluczam;koalicji;z;partia;kluzik-rostkowskiej,68,0,712260.html) Gowin: Nie wykluczam koalicji z partią Kluzik-Rostkowskiej **W wystąpieniu zwrócił się do posłów, aby je zaakceptowali. Argumentował m.in., że część parlamentarzystów, którzy weszli w skład PJN mogła nie wiedzieć o kulisach powstania tej formacji, np. o rozmowach Joanny Kluzik-Rostkowskiej z byłym posłem PO Januszem Palikotem.
Prezes PiS po wysłuchaniu argumentów posłów przyznał im rację, że nie należy przyjmować stanowiska.
_ _ - _ Posłowie byli zgodni, prawie wszyscy ostatecznie uznali, że stanowisko nie powinno być przyjęte. To było bardzo dobre spotkanie, które pokazało jedność klubu _ - relacjonował chcący zachować anonimowość poseł PiS.
_ - Po dyskusji zrezygnowaliśmy z przyjmowania stanowiska. Nie było głosowania. Wszystko odbyło się na zasadzie porozumienia _ - powiedział Mariusz Błaszczak. Błaszczak dodał, że opinia klubu w tej sprawie była zgodna.
_ - To oczywiście nie zamyka drzwi (do powrotów), każdy z tych przypadków będziemy oceniali indywidualnie, ale doszliśmy do wniosku, że taki gest - miałby on charakter polityczny - nie będzie skuteczny _ - mówił dziennikarzom wczoraj późnym wieczorem szef klubu PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t45871.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/migalski;mozemy;stworzyc;nowa;partie;jesli;nie;my;to;kto,132,0,711556.html) Migalski: Możemy stworzyć nową partię. Jeśli nie my, to kto? **Błaszczak podkreślił, że nie czuje się zawiedziony z powodu odrzucenia stanowiska. _ Uważam, że ta dyskusja, która się odbyła przed chwilą bardzo wiele nam dała i myślę, że z takim postanowieniem wyszliśmy z posiedzenia, że częściej, dłużej będziemy rozmawiali _- zaznaczył.
Jak wyjaśnił życie parlamentarne jest bardzo intensywne i spotkania są krótsze z uwagi na posiedzenia Sejmu i komisji. _ Spotkania wyjazdowe mają to do siebie, że możemy dłużej rozmawiać o świecie politycznym, dłużej rozmawialiśmy również na temat naszych projektów, bo to dzieje się w parlamencie z punktu widzenia relacji między posłami nie jest najważniejsze. Najważniejsze są projekty, najważniejsza jest reakcja na tragiczną sytuację gospodarczą, tragiczną sytuację finansów publicznych. My mamy projekty, mamy propozycje, będziemy je przedstawiali _ - powiedział Błaszczak.
W stanowisku klubu, miało znaleźć się m.in. stwierdzenie, że wśród tych, którzy opuścili szeregi PiS, są tacy, dla których hasło _ Polska jest najważniejsza _ nie jest tylko sloganem i dla nich ma nadal być miejsce w PiS. Klub miał też ocenić w stanowisku, że część posłów, którzy tworzą PJN nie zdawała sobie sprawy, że powstanie nowego klubu będzie się wiązało z _ haniebnymi konsultacjami _ z b. posłem PO Januszem Palikotem.
Wcześniej Jacek Pilch komentując nieoficjalne informacje w tej sprawie, oświadczył, że żaden z posłów PJN nie zamierza wrócić do klubu PiS. _ W ogóle nie ma o czym mówić. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i podejmowaliśmy świadomie decyzję o odejściu z PiS. Dla nas nie ma możliwości powrotu _ - powiedział.
Klub Polska Jest Najważniejsza powstał we wtorek. Jego szefem jest Joanna Kluzik-Rostkowska, w środę na wiceprzewodniczących klubu zostali wybrani: Paweł Poncyljusz, Elżbieta Jakubiak, Jacek Tomczak i Wojciech Mojzesowicz.
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t97463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wenderlich;nie;chce;konkurencji;nowego;wicemarszalka,60,0,722492.html) Wenderlich nie chce konkurencji nowego wicemarszałka Schetyna jest skłonny przyznać je przedstawicielowi nowego klubu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t112586.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;nie;zamyka;drzwi;przyjmie;z;powrotem;renegatow,2,0,722434.html) PiS nie zamyka drzwi. Przyjmie z powrotem renegatów Dotyczy to posłów, którzy stworzyli klub Polska jest Najważniejsza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t117042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wicemarszalek;z;klubu;polska;jest;najwazniejsza,223,0,722399.html) Wicemarszałek z klubu Polska Jest Najważniejsza? Grzegorz Schetyna uważa, że nowy klub może mieć reprezentanta w prezydium Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t122699.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;jest;najwazniejsza;wietrzy;rzadowa;afere,66,0,721986.html) Polska Jest Najważniejsza wietrzy rządową aferę Posłowie klubu chcą sprawdzić, czy PO nie chciała zmiany naczelnego _ Rzeczpospolitej _.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)