Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair i Aer Lingus odwołały 23 loty

0
Podziel się:

Naszym rodakom ciężko wydostać się z Irlandii. Na lotniskach burzliwe sceny.

Ryanair i Aer Lingus odwołały 23 loty
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Irlandzkie linie lotnicze odwołały w piątek loty. Ryanair skasował 8 z 92 rejsów, zaś Aer Lingus co najmniej 15. Ok. 1 tys. pasażerów Ryanair nie odleciało w ogóle lub z dużym opóźnieniem. Dzień wcześniej odwołano także loty do Polski.

Nie ma pewności, czy samoloty Ryanaira będą latać dziś. Niektóre linie nie zdołały zagwarantować przelotu pasażerom, którzy nie mogli odlecieć w czwartek wieczór z powodu obfitych opadów śniegu.

Przed stoiskiem informacyjnym Ryanaira doszło do burzliwych scen. Sfrustrowani pasażerowie domagali się, by przewoźnik wywiązał się wobec nich z zobowiązań. Skarżono się na niewłaściwy stosunek do pasażerów i brak informacji.

_ - Mamy unieruchomione cztery maszyny na lotniskach w Cork i Shannon, ponieważ firmy zajmujące się ich stanem technicznym nie mają płynu do odlodzania _ - powiedział w komunikacie prasowym szef Ryanaira Michael O'Leary.

Samoloty te miały przylecieć z Corku i Shannon do Dublina, ale nie mogły, bo dublińskie lotnisko było zamknięte od godz. 19 w czwartek do 5 rano w piątek. Inną trudnością jest to, że duża część załogi przewoźnika osiągnęła maksymalną liczbę godzin, które może spędzić w powietrzu.

Wiele lotów jest opóźnionych z powodu oblodzenia maszyn. Inne odwołano dlatego, że lotniska w Paryżu, Brukseli i Dusseldorfie nie radzą sobie z oczyszczaniem pasów startowych ze śniegu. W czwartek Ryanair poinformował pasażerów o odwołaniu lotów tego dnia do polskich miast - Rzeszowa, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Poznania.

O godz. 19 czasu lokalnego zamyka się na święta publiczny transport. Warunki na drogach, nawet tych najważniejszych, określa się jako _ zdradliwe _. Odnotowano kilka wypadków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t127042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lata;wiecej;samolotow;to;nie;koniec;paralizu,37,0,741925.html) Lata więcej samolotów, to nie koniec paraliżu Z największych europejskich lotnisk startuje więcej maszyn. Wciąż jednak koczują na nich tysiące podróżnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t126880.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/paraliz;w;europie;zaden;rozsadny;pilot;nie;poleci,78,0,740174.html) Paraliż w Europie. "Żaden rozsądny pilot nie poleci" Podróżni koczują na lotniskach. Zima najbardziej daje się we znaki w Wielkiej Brytanii, Niemczech i w Belgii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t126834.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prawdopodobnie;nie;dotrzesz;tam;gdzie;planowales,151,0,739735.html) Prawdopodobnie nie dotrzesz tam gdzie planowałeś Zima paraliżuje Europę. Podróżni koczują na lotniskach i dworcach w Wlk. Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii i Francji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)