Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kopacz
26.11.2009 15:22

Rząd zapewnia, że szczepionek nie zabraknie

Minister zdrowia apeluje, by nie leczyć grypy na własną rękę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że polscy lekarze są dobrze przygotowani do walki z grypą, a na rynku nie brakuje szczepionek.

Szefowa resortuEwa Kopaczpodkreśliła, że lekarze pierwszego kontaktu mają duże doświadczenie w leczeniu grypy.

POSŁUCHAJ MINISTER ZDROWIA:

Kopacz zaapelowała do pacjentów, aby nie leczyli się na własną rękę i nie zwlekali z wizytą u lekarza.

Resort zdrowia zapewnił też, że w polskich hurtowniach nie zabraknie szczepionek przeciwko grypie sezonowej. Szef Departamentu Polityki Lekowej Artur Fałek podkreśla, że szczepionki można dostać w ponad połowie aptek.

POSŁUCHAJ ARTURA FAŁKA:

Na polski rynek w tym sezonie trafiło już 2,6 mln szczepionek na grypę sezonową - informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort zapewnia, że gdy pojawiły się sygnały, że w hurtowniach tej szczepionki brakuje, natychmiast uruchomił procedurę importu docelowego.

Jak powiedział Artur Fałek, Ministerstwo Zdrowia sprowadziło dodatkowe 160 tysięcy szczepionek na grypę sezonową, które systematycznie trafiają na polski rynek. Dziennie sprzedawanych jest średnio 6 tysięcy sztuk.

Resort powołując się na dane - sprzed sześciu dni - jednej z firm monitorujących zapas szczepionek podał, że szczepionka na grypę sezonową jest dostępna w ponad połowie aptek. _ - Zapas szczepionek w aptekach oszacowano na 100 tys. sztuk _ - powiedział Fałek.

Jak poinformowali przedstawiciele ministerstwa, resort zdrowia jest w stałym kontakcie ze wszystkimi firmami, które są w stanie sprowadzić na polski rynek szczepionkę sezonową.

Epidemia A(H1N1) w raportach Money.pl
*Przychodnie przetrwają epidemię, ale kosztem pacjentów * Epidemia grypy A(H1N1) nie dobije finansowo przychodni. Zapłacą za to chorzy, którzy nie dostaną się do lekarza.
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych.
*Koszty grypy? Resort zdrowia ich nie zna! * W ubiegłym roku na szczepienia przeciwko grypie Polacy wydali około 100 mln złotych. Epidemia może nas kosztować ponad dziewięćdziesiąt razy więcej - szacuje Money.pl.
Tagi: kopacz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz