Notowania

kryzys w grecji
06.11.2011 14:51

Samaras: Papandreu powinien podać się do dymisji

- Postanowiłem pomóc. Jeśli Papandreu poda się do dymisji, wszystko potoczy się właściwym torem - oznajmił lider opozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policy Network/CC/Flickr)

Lider greckiej prawicowej opozycji Antonis Samaras oświadczył, że premier Jeorjos Papandreu powinien podać się do dymisji, by umożliwić wyjście z kryzysu politycznego.

_ - Dopóki Papandreu nie zdecyduje się tego zrobić, będzie uniemożliwiać wszelkie rozwiązanie. Postanowiłem pomóc - jeśli poda się do dymisji, wszystko potoczy się właściwym torem _ - oznajmił po krótkim spotkaniu z prezydentem Karolosem Papuliasem Samaras, którego Papandreu wezwał do udziału w rządzie jedności narodowej.

Jeszcze przed spotkaniem lider greckiej opozycji zaznaczył, że Grecja powinna _ wystosować przesłanie o stabilności _.

_ - Jestem świadom niepokoju narodu greckiego. Każdy powinien wziąć na siebie swoją odpowiedzialność. Powinniśmy wystosować za granicę przesłanie o stabilności i wiarogodności, a w kraju - przesłanie o stabilności i normalności _ - oznajmił._ - Powiedział pan to, co sam chciałem powiedzieć _ - odparł na to Papulias.

Rzecznik greckiego rządu Ilias Mosialos oświadczył dziś w państwowej telewizji, że rozmowy między rządzącymi socjalistami i opozycją już się rozpoczęły i nazwisko nowego premiera powinno być znane do poniedziałku. Później jednak powiedział agencji AP, że wygłaszając uwagi dotyczące nazwiska premiera wyrażał _ osobiste życzenie _ i nie była to oficjalna deklaracja.

Partia Samarasa Nowa Demokracja zaprzecza, by toczyły się rozmowy na temat rządu jedności narodowej _ czy to otwarcie, czy zakulisowo _. Kryzys polityczny w Grecji zagraża realizacji porozumienia w sprawie nowego plan ratunkowego dla Grecji, uzgodnionego przez UE i MFW.

Czytaj więcej o działaniach Papandreu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t87360.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/papandreu;wkrotce;negocjacje;na;temat;nowego;rzadu,215,0,958935.html) Papandreu się uśmiecha. "Nie rodzić niepokoju" Premier Grecji rozpoczął negocjacje w sprawie tworzenia nowego rządu. Już po rozmowie z prezydentem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t148160.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;grecji;albo;wszystko;zmienimy;albo;stracimy;kraj,142,0,858766.html) Premier Grecji: Albo wszystko zmienimy, albo stracimy kraj Parlament w Atenach udzielił wotum zaufania rządowi premiera Jeorjosa Papandreu. Oznacza to, że reformy mają szanse na wdrożenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t93402.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;grecji;zwrot;papandreu;opuscili;wszyscy,11,0,958731.html) Nagły zwrot. Papandreu opuścili wszyscy? Posłowie rządzącej partii opuścili premiera. Naciskają na niego, by odsunął się na bok i umożliwił budowę nowego rządu.
Tagi: kryzys w grecji, papandreu, rząd, grecja, koalicja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz