Notowania

radosław sikorski
02.11.2010 06:01

Sikorski i Westerwelle jadą do Łukaszenki

Wizyta ma związek z kampanią przed wyborami prezydenckimi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister spraw zagranicznych udaje się z jednodniową wizytą na Białoruś. Radosławowi Sikorskiemu będzie towarzyszył szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle. *

Spotkają się oni w Mińsku z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, ministrem spraw zagranicznych Białorusi Siarhiejem Martynawem, a także z opozycyjnymi kandydatami na prezydenta.

Wizyta Sikorskiego i Westerwelle ma związek z kampanią przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 19 grudnia, mówi rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Marcin Bosacki.
_ _

Sikorski spotka się także z przedstawicielami nieuznawanego przez władze Związku Polaków na Białorusi, którym kieruje Angelika Orechwo. Jak mówi Bosacki, kwestia Polaków będzie poruszona na forum rządowym.

_ - Polska dyplomacja dba o naszych rodaków za granicą od dawna _ - mówi Bosacki.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA MSZ:

W Mińsku szef polskiego MSZ-u spotka się również z szefem administracji prezydenta Białorusi Uładzimirem Makiejem, z którym będzie rozmawiał o przyszłości stosunków polsko-białoruskich.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t46423.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialoruska;opozycja;moze;pojawic;sie;w;mediach,35,0,693027.html) Białoruska opozycja może pojawić się w mediach Debaty z udziałem jej przedstawicieli nie będą jednak emitowane na żywo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;zmienia;podejscie;do;lukaszenki,79,0,686415.html) Rosja "zmienia podejście" do Łukaszenki To efekt antyrosyjskiej retoryki prezydenta Białorusi - mówi sekretarz prasowa Kremla.
UE przedłużyła sankcje wizowe wobec Białorusi Przeciwko zniesieniu sankcji wielokrotnie występowała białoruska opozycja.
Tagi: radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz