Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD ma nowego wroga - to broń palna

0
Podziel się:

Partia Grzegorza Napieralskiego tak zareagowała na tragedię w biusze poselskim PiS.

SLD ma nowego wroga - to broń palna
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECPswTF

Po zamachu na biuro PiS w ŁodziSLD zamierza domagać się całkowitego zakazu posiadania broni. W związku z tym pomysłem najnowsze hasło Sojuszu będzie brzmiało _ Zero broni _.

Partia Grzegorza Napieralskiego przygotowuje projekt, który będzie zakładał, że tylko kluby sportowe i związki łowieckie będą mogły zakupić broń, osoby fizyczne zaś nie - pisze _ Polska The Times _. Gazeta przypomina, że obecnie posłowie zajmują się dwoma projektami dotyczącymi zmian w dostępie do broni: rządowym i autorstwa komisji _ Przyjazne państwo _.

Pierwszy z nich - rozpatrywany w feralny wtorek - początkowo miał dotyczyć głównie regulacji związanych z nabywaniem broni przez internet. Posłowie z podkomisji dopisali jednak do niego rozwiązania liberalizujące dostęp do broni. Zapisali między innymi, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1885 oraz jej replik.

bECPswTH

Projekt komisji _ Przyjazne państwo _ zaś czeka na rozpatrzenie przez podkomisję. Zakłada znaczne ułatwienia w dostępie do broni. Gdyby ustawa weszła w życie, broń mógłby kupić każdy, kto jest zdrowy psychicznie, zda egzamin teoretyczny oraz praktyczny, ma ponad 21 lat, jest zameldowany na terytorium Polski i nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t90850.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/francja;stawia;na;handel;bronia,47,0,585519.html) Francja stawia na handel bronią Paryż w ubiegłym roku sprzedał uzbrojenie warte 8 mld euro. Chce jeszcze więcej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t91201.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/latwiejszy;dostep;do;broni;nie;podoba;sie;policji,166,0,589222.html) Łatwiejszy dostęp do broni nie podoba się policji Pomysłu nie uzasadnia ani stan bezpieczeństwa w Polsce, ani liczba przestępstw z użyciem broni.
bECPswUi
KOMENTARZE
(0)