Notowania

ryszard kalisz
15.10.2010 06:30

SLD nie wyrzuci Kalisza. Dostanie ciekawą propozycję

Jego miejsce jest w SLD - mówi Grzegorz Napieralski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

- Jego miejsce jest w SLD - mówi *lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej o pośle, *który niedawno uczestniczył w kongresie Ruchu Poparcia Palikota. Chce się spotkać z Ryszardem Kaliszem w poniedziałek.

_ - To spotkanie planujemy jeszcze przed posiedzeniem Sejmu, jeśli tylko nasze kalendarze na to pozwolą _ - mówił Grzegorz Napieralski w TVN24. Szef SLD powiedział, że spotkanie będzie dotyczyć dalszej współpracy z Kaliszem w ramach partii.

_ - Wierzę głęboko, że po naszej najbliższej rozmowie, kiedy wrócę do Warszawy, a taką rozmowę planuję, określimy bardzo dokładnie aktywność Ryszarda Kalisza, jego kierunki działania i myślę, że spełnimy jego marzenia, bo mam bardzo ciekawą ofertę dla niego _ - przekonywał Napieralski.

Lider SLD nie zdradził szczegółów propozycji dla Kalisza, bo _ chciałby być fair wobec niego i Ryszard Kalisz pierwszy tę propozycję usłyszy _.

_ - Myślę tutaj o aktywności jak najbardziej państwowej, na niwie bardzo ważnych zadań przed nami, przed Sojuszem Lewicy Demokratycznej i mam przekonanie, że Ryszard Kalisz z całą mocą ruszy do pracy _- zapowiedział lider SLD. Powiedział też, że cieszy się, iż Kalisz pozostał w SLD. _ - Tu jest jego miejsce i to jest jego partia _.

Ryszard Kalisz, jako jedyny z członków władz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, nie otrzymał w minioną sobotę wotum zaufania od delegatów konwencji krajowej i stracił miejsce w Zarządzie Krajowym SLD. We wtorek zapowiedział jednak, że zostanie w partii.
Zdaniem Napieralskiego udział Kalisza w kongresie organizowanym przez Janusza Palikota był błędem. - _ Palikot jeszcze przed tą swoją konwencją powiedział rzeczy, których nie powinien powiedzieć, bo zaczął w sposób nieładny atakować Platformę Obywatelską, jak też i partię, której ja przewodzę. Mówił, że nas zmiażdży, zniszczy, zgniecie. To słowa, których nie powinno być w polskiej polityce _ - przekonywał Napieralski.

SLD samo nie pozbędzie się Kalisza

Grzegorz Napieralski o wyrzuceniu Ryszarda Kalisza nie mówi. Wręcz przeciwnie, chce aby poseł zaangażował się mocno w kampanię przed wyborami samorządowymi.

W podobnym tonie możliwość opuszczenia szeregów SLD przez Kalisza oceniał w rozmowie z Money.pl poseł Tadeusz Iwiński.

_ - Nie pamiętam, żeby od chwili powstania SLD, ktokolwiek został z partii wyrzucony. Jedynie zdarzały się odejścia, jak np. Marka Borowskiego i około 30 innych działaczy, którzy postanowili założyć własne ugrupowanie. Jednak nie wyrzucono nikogo - _podkreślał Iwiński. _ - Na pewno nie zostanie wyrzucony Kalisz, który jest lewicy bardzo potrzebny. Jest świetnym prawnikiem i w partii najlepiej orientuje się w niuansach prawnych. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t20432.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zemke;chcialem;zeby;kalisz;pozostal;we;wladzach;sld,102,0,690534.html) Zemke: Chciałem, żeby Kalisz pozostał we władzach SLD Europoseł głosował za wotum zaufania dla Ryszarda Kalisza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;o;kaliszu;niech;otrzasnie;sie;z;absurdu,13,0,690701.html) Palikot o Kaliszu: Niech otrząśnie się z absurdu Były poseł PO chce, żeby poseł SLD wystąpił z Sojuszu i przyłączył się do jego Ruchu Poparcia.
Tagi: ryszard kalisz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz