Notowania

rosja
07.08.2010 09:32

Smog znów zakłócił pracę moskiewskich lotnisk

Według meteorologów, trudna sytuacja w Rosji utrzyma się do wtorku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Utrudnienia dotyczą zwłaszcza lotniska Domodiedowo, port Szeremietiewo pracuje normalnie. Na Domodiedowie widoczność wynosi niewiele ponad 300 metrów. Około 40 samolotów, które powinny były tam dziś dolecieć, w ogóle nie wyruszyło w drogę.

Kilka samolotów nie zdołało wylądować i zostało skierowanych na lotniska zapasowe - Szeremietiewo oraz lotnisko w Niżnym Nowogrodzie. Na lotnisku Wnukowo widoczność wynosi ponad 500 metrów, tu dwa samoloty skierowano na lotniska zapasowe.

Na drogach w mieście widoczność jest bardzo zła. Oddychanie staje się trudne nawet po krótkim czasie spędzonym na zewnątrz; smog przenika do metra, biur i mieszkań - relacjonuje Echo Moskwy. Radio dodaje, że w nocy z piątku na sobotę na ulice wyszło znacznie mniej ludzi niż zazwyczaj przed weekendem. Według meteorologów trudna sytuacja utrzyma się do wtorku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Polscy strażacy pojechali do płonącej Rosji ]( http://news.money.pl/artykul/polscy;strazacy;pojechali;do;plonacej;rosji,4,0,652548.html )
* [ **Pożary** lasów zagrażają rosyjskiemu ośrodkowi jądrowemu ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/pozary;lasow;zagrazaja;rosyjskiemu;osrodkowi;jadrowemu,63,0,651327.html )
* [ Płomienie zagrażają Moskwie, modlą się o deszcz ]( http://news.money.pl/artykul/plomienie;zagrazaja;moskwie;modla;sie;o;deszcz,191,0,650687.html )
Tagi: rosja, smog, pożary, moskwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz