Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śniadek liczy, że Komorowski wywiąże się z obietnic

0
Podziel się:

Przewodniczący NSZZ Solidarność gratuluje prezydentowi-elektowi.

Śniadek liczy, że Komorowski wywiąże się z obietnic
(prezydent.pl/GFDL)
bEDCvwvF

W imieniu NSZZ _ Solidarność _ gratuluję Panu osiągniętego sukcesu w wyborach prezydenckich - napisał Janusz Śniadek do Bronisława Komorowskiego. Przewodniczący _ Solidarności _ dodał, że ma nadzieję, iż prezydent elekt będzie stał na straży wolności i solidarności.

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _ Janusz Śniadek w liście nawiązał do wypowiedzi Komorowskiego z niedzielnego wieczoru wyborczego.

_ W pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu wyników, uznał Pan za właściwe nawiązać do wielkich i nierozerwalnych wartości, jakimi są wolność i solidarność. Łączymy z tym duże nadzieje. Chcemy wierzyć, że w swoim działaniu będzie Pan stał na ich straży i - zgodnie z deklaracjami - dążył do likwidacji podziałów, że będzie Pan wspierał rzeczywisty dialog i dążył do wzmocnienia partnerów społecznych _ - napisał Śniadek.

bEDCvwvH

Dalej przewodniczący _ S _olidarności stwierdził, że Polska jest dziś liderem europejskim pod względem wzrostu gospodarczego, ale też pod względem rozwarstwienia płacowego i wykluczenia społecznego.

Śniadek dodał, że nasz kraj jest też liderem _ w liczbie dzieci i rodzin wielodzietnych zagrożonych ubóstwem, w niskich nakładach na edukację i ochronę zdrowia, od których zależy rozwój naszego społeczeństwa, wreszcie w braku bezpieczeństwa zatrudnienia i dramatycznie niskim poziomie zabezpieczenia socjalnego tych, którzy znaleźli się bez pracy _.

_ Dlatego tak ważne jest, aby prezydent reprezentował nie tylko formalnie całe społeczeństwo - tych, którym się powiodło, ale i tych, którzy są w potrzebie _ - napisał przewodniczący _ Solidarności _.

Jak dodał, liczymy, że w roku 30. rocznicy powstania Solidarności związek znajdzie w Komorowskim sprzymierzeńca _ w realizacji wielkich przesłań Solidarności - przesłania wolności nierozerwalnie związanego z przesłaniem sprawiedliwości społecznej i godności człowieka _ - zakończył list Śniadek.

bEDCvwvN

ZOBACZ TAKŻE:

bEDCvwwi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)