Notowania

Stosunki Izrael-Palestyna coraz bardziej napięte

Ze Strefy Gazy odpalane są w stronę Izraela pociski rakietowe, siły izraelskie odpowiadają ostrzałem artyleryjskim i nalotami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

Wojsko izraelskie ostrzelało Strefę Gazy z dział czołgowych i broni maszynowej, zabijając co najmniej dwóch cywilów i raniąc co najmniej 25 - informują władze palestyńskie i świadkowie.

Ostrzał był reakcją na eksplozję w pobliżu izraelskiego pojazdu wojskowego na granicy między Izraelem a Strefą Gazy. Według świadków ofiarami są palestyńscy cywile, którzy wracali z pogrzebu w pobliżu miasta Gaza.

Wojsko izraelskie poinformowało jedynie, że bada to zajście. W rejonie granicy między Izraelem a kontrolowaną przez radykalny Hamas Strefą Gazy odnotowuje się ostatnio wzrost napięcia. Ze Strefy Gazy odpalane są w stronę Izraela pociski rakietowe, siły izraelskie odpowiadają ostrzałem artyleryjskim i nalotami.

Czytaj więcej w Money.pl
"Izrael nie zapłaci żadnej ceny za pokój" _ Wszyscy chcą pokoju, jednak pod warunkiem, że to nie będzie nic kosztowało _.
250 tys. ludzi straciło prawo pobytu w Izraelu Chodzi o prawo Palestyńczyków do stałego zamieszkania na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Strefie Gazy.
Straciła w areszcie już 14 kg. Powoli umiera W izraelskich więzieniach przebywa około 300 Palestyńczyków.
Tagi: stosunki izrael-palestyna, strefa gazy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz