Notowania

teksas
13.08.2012 22:34

Strzelanina na uniwersytecie w Teksasie, trzy osoby zabite

Nie wiadomo, czy napastnik był studentem tej uczelni. Został zatrzymany, ale w wyniku odniesionych ran zmarł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mike Miley/CC BY-SA 2.0/Flickr)

*Trzy osoby, w tym policjant, osoba cywilna i napastnik zginęli w strzelaninie, która wybuchła w poniedziałek na Texas A&M University (TAMU) w mieście College Station w USA. Sprawca został szybko zatrzymany w pobliżu kampusu, lecz zmarł wskutek odniesionych ran. *

aktualizacja 23:12

W wyniku strzelaniny rannych zostało trzech policjantów i kobieta. _ - Sytuacja tutaj jest bardzo chaotyczna (...) prosimy ludzi o cierpliwość podczas gdy sami próbujemy dowiedzieć się, dlaczego doszło do tej tragedii _ - powiedział zastępca szefa lokalnej policji Scott McCollum.

Rzecznik policji John Agnew podał, że po strzelaninie służby ogrodziły kordonem obszar na wschód od kampusu, ale nie sądzą, by była w nią zamieszana jakaś inna osoba.

Krótko po południu (czasu lokalnego) władze uczelni zamieściły na stronie internetowej ostrzeżenie, że w pobliżu kampusu znajduje się uzbrojony napastnik, i zaleciły studentom i pracownikom, by pozostali w bezpiecznych miejscach.

Sprawca strzelał z domu usytuowanego kilka budynków od terenu uniwersytetu. Na razie nie wiadomo, czy był studentem tej uczelni.

College Station leży ok. 150 km na północny zachód od Houston. Na TAMU, siódmym pod względem wielkości uniwersytecie w USA, rocznie uczy się ok. 50 tys. studentów.

Większości studentów nie było jednak w poniedziałek na kampusie; semestr jesienno-zimowy zaczyna się 27 sierpnia - powiedziała rzeczniczka uczelni Sherylon Carroll.

Czytaj więcej o strzelaninach w USA
Armia infiltrowana przez białych rasistów? Policja przypuszcza, że masakra była aktem krajowego terroryzmu i zbrodni z nienawiści, w tym wypadku religijno-rasowej.
Napisał do psychiatry, że będzie zabijał. Zignorowali go? Sprawca strzelaniny z Denver przesłał wcześniej notes z planami masakry. Nikt go nie otworzył.
Obama po masakrze chce kontroli broni Po raz pierwszy od masakry w Aurorze, gdzie w piątek szaleniec zastrzelił w kinie 12 osób, prezydent opowiedział się za restrykcjami w dostępie do broni.
Tagi: teksas, usa, zabici, uczelnia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz