Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tragedie na torach w Indonezji. Zginęły 43 osóby

0
Podziel się

Doszło do dwóch kolizji pociągów. Bilans ofiar może się zwiększyć, akcje ratunkowe trwają.

Tragedie na torach w Indonezji. Zginęły 43 osóby
(PAP/EPA)
bDKoMxcR

W dwu kolizjach pociągów w środkowej Indonezji zginęło co najmniej 43 osoby; wielu pasażerów zostało rannych, częśc jest w stanie krytycznym - poinformowały lokalne władze.

Ocenia się, że bilans ofiar śmiertelnych zwiększy się, ponieważ w zmiażdżonym wraku pociągu uwięzione są jeszcze ciała pasażerów, a wielu rannych jest w stanie bardzo ciężkim.

Źródła podają wiele sprzecznych informacji, co do przebiegu i miejsca wypadku.

bDKoMxcT

Najprawdopodobniej wydarzył się on na stacji Petarukan w mieście Pemalang, na północnym wybrzeżu prowincji Środkowa Jawa, około godziny 3. rano, czasu lokalnego.

Agencja Kyodo podaje, że doszło do zderzenia dwóch pociągów jadących z Dżakarty.

Według AP pociąg jadący z Dżakarty uderzył w stojący pociąg. Reuters potwierdza tylko, że kolizja miała miejsce na stacji kolejowej.

Późnym rankiem w sobotę liczba ofiar wyniosła 43. Rannych było 50 osób, wiele w stanie ciężkim - poinformował przedstawiciel rządowego ubezpieczyciela, Cenanda Banandi.

bDKoMxcZ

Około godzinę po pierwszym wypadku w Pemalang doszło do jeszcze jednej katastrofy kolejowej w mieście Solo, gdzie zginęła jedna lub dwie osoby. Władze lokalne wciąż starają się ustalić liczbę ofiar i rannych.

bDKoMxdu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)