Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: To pierwszy zamach polityczny. PiS: To wina PO

0
Podziel się:

Europoseł Janusz Wojciechowski uważa, że tłem ataku na współpracownika jego biura poselskiego w Łodzi była polityczna nienawiść do PiS.

Tusk: To pierwszy zamach polityczny. PiS: To wina PO
(photo-service.europarl.europa.eu)

aktualizacja 16.54

- _ Ten człowiek wykrzykiwał, że nienawidzi PiS-u i chce zabić Jarosława Kaczyńskiego _ - powiedział europoseł. **Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że za atak w łódzkim biurze PiS odpowiada chora psychicznie osoba, a PiS stara się wykorzystać ten atak politycznie.

_ - Ta straszliwa wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. W dalszym ciągu nie znam szczegółów ani bliższych okoliczności. Wiem, że zginął jeden z moich najbliższych współpracowników, z mojego biura poselskiego w Łodzi _ - powiedział Wojciechowski.

_ - Z tego, co się dowiedziałem, tłem tego ataku była polityczna nienawiść do PiS. Ten człowiek wykrzykiwał, że nienawidzi PiS-u i chce zabić Kaczyńskiego. Takie mam relacje bezpośrednio z miejsca, gdzie to się wydarzyło. Nienawiść została posiana i zbiera krwawe żniwo - _ dodał. _ - Jestem wstrząśnięty i zbulwersowany, i po ludzku to przeżywam, bo zginął człowiek, który był moim znakomitym współpracownikiem. Niech się opamiętają wszyscy, którzy sieją nienawiść w polskiej polityce i życiu publicznym. To straszne, co się stało _.

Dziś starszy mężczyzna zaatakował łódzkie biuro PiS. Śmiertelnie postrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego; ciężko ranił Pawła Kowalskiego, szefa biura posła Jarosława Jagiełły. Policja zatrzymała napastnika.

_ - To dramat którzy przeżywamy wszyscy _ - powiedział o ataku premier Donald Tusk. Premier poprosił uczestników życia publicznego _ o poważną refleksję _ tak, by takie tragedie w przyszłości nie zdarzały się. Donald Tusk powiedział, że do tej pory w wolnej Polsce nie mieliśmy do czynienia z zamachami o charakterze politycznym.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

**

**

Natomiast szef klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że za atak w łódzkim biurze PiS odpowiada chora psychicznie osoba, a szef PiS Jarosław Kaczyński stara się wykorzystać ten atak politycznie. - _ To normalny element społeczeństwa, że są ludzie niezdrowi, nie mamy mechanizmów, żeby ich wyeliminować, zanim uczynią komuś krzywdę, róbmy wszystko, żeby te mechanizmy wypracować, a nie starajmy się na bazie tego trupa robić polityki, bo to jest obrzydliwe _ - powiedział Żelichowski.
Zwrócił uwagę, że państwo nie jest w stanie, zanim dojdzie do jakiegoś aktu przemocy, wyseparować ze społeczeństwa ludzi za niego odpowiedzialnych. - _ I dochodzi do różnych nieprzewidzianych morderstw, tak było w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, we Francji, tak jest i u nas _ - ocenił.
Jego zdaniem, jeżeli ktoś wychodzi uzbrojony w nóż, pistolet i strzela do ludzi to znaczy, że nie jest normalny, bo normalny człowiek, by czegoś takiego nie zrobił. Według niego społeczeństwo powinno mieć mechanizm odseparowywania takich osób, zanim ich choroba będzie kosztowała kogoś życie.
Żelichowski uznał też, że twierdzenia szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że w Łodzi zabito osobę tylko z pobudek politycznych są niestosowne. _ - Tego nie można mówić, nie można na bazie tego budować jakiejś swojej pozycji politycznej _ - powiedział polityk PSL.
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t101041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;slowach;prezesa;pis;wojna;totalna;dzieli;polakow,92,0,644700.html) Po słowach prezesa PiS: _ wojna totalna _, _ dzieli Polaków _ SLD: Jarosław Kaczyński przekroczył granice. PO: Zakończenie wojny polsko-polskiej jest niemożliwe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t92005.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;twarz;kampanii;zbladla,104,0,670824.html) Kluzik-Rostkowska: Twarz kampanii zbladła _ Szef PiS przeżywa odłożoną w czasie traumę - _ uważa szefowa jego wyborczego sztabu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)