Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Satalecki
|

USA: Banki postraszyły inwestorów

0
Podziel się

Dobre wyniki Yahoo! nie pomogły. Strach przed bankami sprowadził indeksy pod kreskę, choć paniki nie było.

USA: Banki postraszyły inwestorów
(PAP/EPA)
bEgHxXoB

Dobre wyniki Yahoo! nie pomogły. Strach przed bankami sprowadził indeksy pod kreskę, choć paniki nie było.

Na wczorajszej sesji indeksy w USA spadły, choć nie można powiedzieć, że kierunek był jednoznaczny, bo np. Nasdaq wyszedł lekko na plus. S&P stracił 0,77 proc. a Dow Jones nieco ponad 1 procent. Rynek obiegły bowiem zarówno pozytywne jak i negatywne informacje.

[

bEgHxXoD

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_sp/ )
[

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_dow_jones/ )
[

bEgHxXoJ

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/indeks;gieldowy,nasdaq,usa,2.html )
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Do tych pierwszych z pewnością zaliczyć można dobre wyniki za II kwartał EBay. Najbardziej popularny w USA serwis aukcyjny zanotował lepsze wyniki od oczekiwań, zysk netto wyniósł 357,1 mln dol. ,a przychody ze sprzedaży 2,02 mld dolarów. Spółka dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań jak nowe gwarancje transakcji, ulepszone wyszukiwanie przedmiotów, czy w końcu odpowiedni dobór towarów do ciężkiej sytuacji Amerykanów.

Podobnie jak Yahoo!, po sesji wyniki podał także Apple, który także pozytywnie zaskoczył. Dzięki iPhonowi , którego Apple sprzedał prawie 3,8 mln sztuk w ostatnich trzech miesiącach, firma wypracowała 15-proc. wzrost zysku (1,2 mld dol.) oraz 9-proc. wzrost przychodów do 8,16 mld dolarów.

bEgHxXoK

Niestety - obydwie spółki wyniki podały po zakończeniu handlu w USA. Inwestorzy skupili się więc na sektorze bankowym. Tu niestety nie było tak różowo - okazało się, że administracja prezydenta Obamy będzie wymagać, aby banki, które wykażą złą sytuację w czasie tzw. stress-testów, równoczesnie przedstawiły pomysły na zdobycie brakującego kapitału.

Owe stress-testy to badanie przez władze sytuacji finansowej banków i instytucji finansowych w USA. Wstępne wyniki zostaną podane w piątek, a ostatecznie 4 maja. Powyższa informacja została negatywnie przyjęta przez inwestorów, bo sugeruje, że niektóre banki będą miały kłopoty z _ wypełnieniem testu _.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgHxXpe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)