Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Światowa gospodarka zależy od naszej reformy

0
Podziel się:

Prezydent Stanów Zjednoczonych napisał list do G20. Wzywa do współpracy.

USA: Światowa gospodarka zależy od naszej reformy
(PAP/EPA)

Zdecydowane reformy systemu finansowego są najważniejszym wkładem, jaki Stany Zjednoczone mogą wnieść do procesu uzdrawiania światowej gospodarki - oświadczył prezydent USA Barack Obama w liście adresowanym do przywódców krajów G20.

Do listu dotarła dziś agencja Reutera. W czwartek w Seulu rozpoczyna się szczyt liderów G20, czyli najbardziej rozwiniętych krajów świata.

_ - Żaden kraj nie może na własną rękę osiągnąć naszych wspólnych celów: silnego, trwałego i zrównoważonego wzrostu _ - podkreślił amerykański prezydent w liście wysłanym wczoraj.

_ - Gdy przygotowujemy się do szczytu, świat patrzy w naszą stronę, abyśmy współpracowali w celu wzmocnienia światowej gospodarki, uzdrowienia systemu finansowego i promowania stabilności globalnych rynków _ - napisał Obama. Dodał, że ożywienie gospodarcze, które przyczynia się m.in. do tworzenia miejsc pracy, _ jest największym wkładem, jaki mogą wnieść Stany Zjednoczone _.

Obama przypomniał przywódcom G20, że USA _ szybko przystąpiły do naprawy systemu finansowego i wprowadzania najpoważniejszych reform finansowych od lat 30. XX wieku _. Szczyt w Seulu zakończy się w piątek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t85786.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;nie;odpuszcza;amerykanom;-;bankrutuja,210,0,707794.html) Kryzys nie odpuszcza Amerykanom - bankrutują Stagnacja na rynku pracy rujnuje kolejne rodziny w Stanach Zjednoczonych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t90154.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;wpompuja;w;gospodarke;kolejne;600;miliardow;dolarow,94,0,704350.html) USA: Wpompują w gospodarkę kolejne 600 miliardów dolarów Bernanke zapowiada, że skupi obligacje na taką kwotę. To kolejna transza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t86359.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gospodarka;usa;urosla;o;2;procent,137,0,701833.html) Gospodarka USA urosła o 2 procent Departament Handlu USA podał pierwsze wyliczenia za trzeci kwartał tego roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)