Notowania

terroryzm w usa
21.11.2011 08:24

USA: Terrorysta planował zamachy w Nowym Jorku

27-letni Jose Pimentel z Manhattanu był sympatykiem Al-Kaidy i chciał atakować powracających z Iraku i Afganistanu żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(conner395/CC/Flickr)

W Nowym Jorku zatrzymany został mężczyzna podejrzany o planowanie zamachów na amerykańskich żołnierzy, policję i urzędy pocztowe - poinformował wczoraj burmistrz Michael Bloomberg.

Na zdjęciu burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg i szef policji _ Raymond Kelly _ na konferencji prasowej dotyczącej aresztowania Joe Pimentela.

Zamieszkały na Manhattanie 27-letni Jose Pimentel był sympatykiem Al-Kaidy i zamierzał przypuścić ataki na powracających z Iraku i Afganistanu żołnierzy, a także na placówki pocztowe i policyjne patrole.

_ - Podejrzany działał w pojedynkę; sprzeciwiał się obecności wojsk amerykańskich w Iraku i Afganistanie, inspirowała go też propaganda Al-Kaidy _ - wyjaśnił Bloomberg.

CIA podkreślała wielokrotnie, że właśnie ataki pojedynczych osób, które trudniej przewidywać i udaremniać, stanowią największe zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pimentel jest obywatelem USA pochodzącym z Republiki Dominikany. Przeszedł na islam, a ostatnio zaczął mówić o wszczęciu dżihadu (świętej wojny). Policja śledziła go od ponad dwóch lat.

Mężczyzna jest oskarżony m.in. o spiskowanie w celu budowy bomby oraz szukanie pomocy dla przeprowadzenia aktów terrorystycznych, a także o posiadanie ładunku wybuchowego. Podejrzany z informacji propagandowych Al-Kaidy rozpowszechnianych w internecie dowiedział się, jak wykonać tzw. bomby rurowe. W chwili zatrzymania Pimentela ładunki nie były jeszcze gotowe do użycia.

Czytaj więcej o terroryzmie na świecie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t138784.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niemczyk;terrorysci;nie;maja;bomby;atomowej;w;europie,206,0,823246.html) Niemczyk: Terroryści nie mają bomby atomowej w Europie Mówi się o niej od dawna, ale islamiści ciągle nie mają dostatecznych środków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t83656.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wiktor;but;poczeka;na;wyrok;choc;juz;jest;winny,183,0,956599.html) "Handlarz śmiercią" wróci do ojczyzny? Wiktor But został uznany przez amerykańskich sędziów przysięgłych za winnego stawianych mu zarzutów próby sprzedaży broni lewicowym rebeliantom z organizacji FARC w Kolumbii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zginal;kolejny;z;przywodcow;al-kaidy,245,0,923637.html) Zginął kolejny z przywódców Al-Kaidy Ataku na terytorium Jemenu dokonały samoloty bezzałogowe amerykańskich sił powietrznych.
Tagi: terroryzm w usa, usa, terroryzm, bomba, zatrzymany, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz