Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA zaostrza sankcje dla Białorusi

0
Podziel się:

Ustawa wzywa m.in. Międzynarodową Federacją Hokeja na Lodzie do cofnięcia planów zorganizowania mistrzostw świata w hokeju w Mińsku w 2014 roku.

USA zaostrza sankcje dla Białorusi
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama podpisał uchwaloną w grudniu przez Kongres ustawę zaostrzającą sankcje wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki na Białorusi w odpowiedzi na brutalne stłumienie protestów opozycji po wyborach prezydenckich w 2010 roku.

Ustawa o Demokracji i Prawach Człowieka na Białorusi, jak brzmi jej oficjalna nazwa, rozszerza listę przedstawicieli białoruskiego rządu objętych amerykańskimi restrykcjami wizowymi i finansowymi, które wprowadzono we wcześniejszych ustawach o sankcjach, z 2004 i 2006 roku.

Nowe sankcje dotkną członków władz, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za tłumienie demonstracji po wyborach prezydenckich z 19 grudnia 2010 roku. Nowa ustawa zobowiązuje też prezydenta do dalszego wsparcia dla telewizji Biełsat i innych mediów nadających programy zza granicy i przełamujących monopol informacyjny mediów reżimowych.

Ustawa wymaga poza tym od Departamentu Stanu, by przedstawiał Kongresowi sprawozdania o sprzedaży broni przez Białoruś oraz cenzurowaniu internetu przez reżim. Wzywa także Międzynarodową Federacją Hokeja na Lodzie do cofnięcia planów zorganizowania mistrzostw świata w hokeju w Mińsku w 2014 roku.

Czytaj więcej o amerykańskich sankcjach w Money.pl
Pekin postawił się Amerykanom. Przez ustawę Amerykańska ustawa ma wymusić na Iranie porzucenie programu nuklearnego.
Znamy decyzję USA o sankcjach dla Chin Izba Reprezentantów nie poprze uchwalonej niedawno przez Senat ustawy, która to przewiduje.
Amerykanie nakładają sankcje. Rosja pomoże Premier Rosji zapowiedział, że od 1 stycznia 2012 roku jego kraj wprowadzi dla Białorusi rabat na gaz.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)