Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Chinach zalało kopalnie. Kierownicy próbowali uciec

0
Podziel się:

Zginęło dwunastu górników. Trzydziestu ośmiu zdołało się uratować.

W Chinach zalało kopalnie. Kierownicy próbowali uciec
(egorgrebnev/CC/Flickr)

Dwunastu górników zginęło w kopalni węgla kamiennego w prowincji Guizhou na południowym zachodzie Chin - poinformowała agencja Xinhua. Doszło do zalania kopalni.

Wypadek miał miejsce wczoraj w kopalni węgla kamiennego w mieście Machang. W chwili wypadku pod ziemią znajdowało się 50 górników. Na powierzchnię zdołało wydostać się 38 z nich

Policja wszczęła śledztwo w sprawie zalania, którego szczegółów nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że kierownictwo kopalni próbowało uciec, lecz zostało zatrzymane.

W ubiegłym roku w Chinach, według oficjalnych danych, w kopalniach zginęło 2631 osób. Niezależne organizacje oceniają, że prawdziwy bilans ofiar jest jeszcze tragiczniejszy. Tamtejsze kopalnie należą do najniebezpieczniejszych na świecie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t92029.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejna;katastrofa;w;chinskiej;kopalni,46,0,652590.html) Kolejna katastrofa w chińskiej kopalni Tylko w kończącym się tygodniu, w dwóch innych katastrofach, zginęło 25 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t103423.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/u;producenta;iphonea;znow;smierc,11,0,652299.html) U producenta iPhone'a znów śmierć 22-latka wypadła z okna budynku. Koncern od długiego czasu walczy z plagą samobójstw.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)