Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Więcej lotów z Polski na Ukrainę

0
Podziel się:

Kraków, Katowice i Dniepropietrowsk to nowe punkty na mapie połączeń obu krajów.

Więcej lotów z Polski na Ukrainę
(EPA/PAP)

Władze lotnicze Polski i Ukrainy uzgodniły powiększenie listy miast, z których będzie można wykonywać operacje lotnicze w obu krajach - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Strony uzgodniły możliwość wykonywania operacji lotniczych między Polską i Ukrainą z dodatkowych punktów: Krakowa, Katowic i Dniepropietrowska. Obecnie loty odbywają się z Warszawy, Kijowa, Odessy i Lwowa. Loty regularne wymagają zawierania porozumień handlowych między wyznaczonymi przewoźnikami obu stron.

Strona ukraińska poinformowała o możliwości bezpośredniego stosowania w komunikacji lotniczej Polska - Ukraina tzw. Umowy horyzontalnej między Wspólnotą Europejską a Ukrainą. Umowa ta stwarza podstawy do wykonywania operacji z Polski na Ukrainę przez przewoźników unijnych, ustanowionych w Polsce.

Obie strony uzgodniły możliwość wykonywania nieregularnych przewozów lotniczych - tzw. czarterów, z uwzględnieniem prawa krajowego i zasady wzajemności.

Przewozy przewoźników polskich rozpoczynające się w Polsce i przewozy przewoźników ukraińskich rozpoczynające się na Ukrainie nie będą wymagały porozumień handlowych z przewoźnikami drugiej strony - poinformował ULC.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)