Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Duda
27.04.2015 14:27

Wybory prezydenckie 2015. Duda proponuje po 500 złotych na dziecko

Państwo powinno prowadzić przyjazną politykę wobec rodzin; tymczasem w ostatnich latach nic się nie robi, by rodziny wzmacniać - przekonywał kandydat PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Drabik/Wikimedia (CC BY 2.0))

Państwo powinno prowadzić przyjazną politykę wobec rodzin; tymczasem w ostatnich latach nic się nie robi, by rodziny wzmacniać - przekonywał w poniedziałek kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Przedstawił swoje propozycje programowe dotyczące polityki prorodzinnej.

Duda spotkał się z młodymi rodzinami w jednej z kawiarni na warszawskich Stegnach. - Rodzina powinna być dzisiaj dla polskiego państwa numerem jeden. Nie ma państwa bez rodziny. Rodzina stanowi podstawową komórkę społeczeństwa, bez której rozwój państwowy jest niemożliwy - mówił.

- Mam głębokie przeczucie, że na przestrzeni ostatnich lat rodzina została z punktu widzenia państwa odstawiona na bok i nic w zasadzie się nie robi, by wzmocnić rodziny, stworzyć dla młodych ludzi warunki dla zakładania rodzin - kontynuował.

Zwrócił uwagę, że przyrost demograficzny wśród młodych Polaków na Wyspach Brytyjskich jest dwa razy większy niż w Polsce, co pokazuje, że przy odpowiedniej polityce państwa, Polacy chcą zakładać rodziny. Powiedział też, że wielu rodzin w Polsce nie stać nawet na to, by zapewnić dzieciom wyposażenie szkolne i biorą na to pożyczki. "To jest świadectwo, w jakiej sytuacji znajduje się dzisiaj rodzina" - dodał.

Duda przedstawił założenia swojego programu dotyczące wsparcia dla rodzin. Wśród nich wymienił: powiększenie kwoty wolnej od podatku w pilnym trybie do 8 tys. zł, 500 zł na każde dziecko dla najbiedniejszych rodzin i 500 zł na drugie i kolejne dla pozostałych. Inne propozycje Dudy to: obniżenie wieku emerytalnego, system emerytalny dla osób poświęcających się opiece nad rodziną kosztem życia zawodowego, wsparcie dla mikroprzedsiębiorców i rodzinnych przedsiębiorstw.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: Andrzej Duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz