Notowania

katastrofa airbusa
31.05.2011 19:06

Wydobyto z oceanu 75 ciał ofiar katastrofy

Ciała znajdują się obecnie na statku i zostaną później dostarczone do Francji, gdzie mają być poddane identyfikacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lindner/corporate.airfrance.com)

W ciągu ubiegłego tygodnia wydobyto z dna Atlantyku co najmniej 75 kolejnych ciał ofiar katastrofy Airbusa 330 towarzystwa Air France, który runął do oceanu blisko dwa lata temu podczas lotu z Rio de Janeiro do Paryża - podała francuska żandarmeria.

_ - (Ciała) znajdują się obecnie na statku i zostaną później dostarczone do Francji, gdzie mają być poddane identyfikacji _ - powiedział w rozmowie telefonicznej z agencją dpa Robert Soulas z francuskiej grupy wzajemnej pomocy rodzin ofiar katastrofy, powtarzając informacje, jakie otrzymał od przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Dodał, iż opinie członków rodzin w sprawie akcji wydobywania zwłok nie są jednolite, a on sam życzyłby sobie pozostawienia na miejscu katastrofy ciała jego 24-letniej córki, która zginęła tam wraz z mężem.

Jak podała agencja Associated Press, dwaj zajmujący się katastrofą francuscy sędziowie śledczy napisali do rodzin ofiar, że zwłoki, które doznały nadmiernych zniekształceń, nie zostaną wydobyte, co pozwoli zachować szacunek dla zmarłych.

Airbus 330 uległ katastrofie 1 czerwca 2009 roku krótko po wejściu w strefę turbulencji towarzyszącej frontowi atmosferycznemu. W ciągu trzech i pół minuty maszyna spadła z wysokości 11,5 tys. metrów do oceanu, a wszystkich 228 pasażerów i członków załogi poniosło śmierć. Krótko po wypadku wydobyto ciała 50 z nich.

Przyczyny katastrofy do tej pory ostatecznie nie ustalono. Jak się uważa, czynnikiem inicjującym tragedię mogły być błędne wskazania zatkanych lodem ciśnieniowych mierników prędkości.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t138615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czarne;skrzynki;piloci;byli;zdezorientowani,119,0,837495.html) Czarne skrzynki: Piloci byli zdezorientowani Wadliwe prędkościomierze skupiły uwagę pilotów airbusa Air France i dlatego nie byli oni w stanie poradzić sobie z innymi systemami, które także zawiodły - pisze Wall Street Journal.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t139581.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tajemnica;katastrofy;airbusa;sa;przecieki,165,0,831141.html) Tajemnica katastrofy Airbusa. Są przecieki Katastrofę samolotu Air France lecącego z Rio de Janeiro do Paryża najprawdopodobniej spowodował błąd pilota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t115741.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czwarta;proba;znow;poszukaja;czarnych;skrzynek;airbusa,146,0,723346.html) Czwarta próba. Znów poszukają czarnych skrzynek airbusa Samolot Air France, który w czerwcu ubiegłego roku runął do Atlantyku.
Tagi: katastrofa airbusa, airbus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz