Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kopalnia
19.09.2012 06:39

Wypadek w kopalni Wujek-Śląsk. Walczą o życie górnika

Mężczyzna zasypany jest 850 metrów pod ziemią. Trwa akcja ratownicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Herr Kriss/CC/Wikipedia)

W kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej doszło dziś rano do oberwania skał stropowych w chodniku 850 m pod ziemią. Zasypany został pracujący tam górnik. Trwa akcja ratownicza.

Jak poinformował Wojciech Jaros, rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), do którego należy kopalnia, do akcji, oprócz kopalnianych zastępów ratowniczych, wezwano także tzw. pogotowie zawałowe ze stacji ratownictwa górniczego: centralnej i okręgowej w Bytomiu. Nie ma kontaktu z poszkodowanym górnikiem.

Do wypadku doszło około 5.35. Bliższe okoliczności nie są na razie znane. Prawdopodobnie w chodniku trwały prace likwidacyjne, czyli tzw. rabowanie chodnika. W ostatnich miesiącach - na co zwracał uwagę nadzór górniczy - często dochodziło do wypadków przy tego typu pracach.

We wtorek w Rudzie Śląskiej obchodzono trzecią rocznicę innego wypadku w tej samej kopalni. 18 września 2009 r. w wyniku zapłonu i wybuchu metanu zginęło tam 20 górników, a 37 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa w kopalni. Jest kilkadziesiąt ofiar Liczba ofiar wybuchu gazu w kopalni w centrum Chin, do którego doszło 29 sierpnia, wzrosła do 43.
Górnik spadł z 400 metrów. Brak z nim kontaktu Akcja ratownicza jest bardzo trudna ze względu na specyficzne warunki, w jakich doszło do wypadku.
Tragedia w kopalni. Ginie kolejny górnik Mężczyzna zginął dzisiaj przed południem w należącej do Kompanii Węglowej kopalni _ Sośnica-Makoszowy _.
Tagi: kopalnia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz