Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iran
05.03.2012 15:35

Wyrok śmierci w Iranie odwołany

W styczniu 28-letni Amir Mirza Hekmati został skazany na karę śmierci za współpracę z wrogim krajem oraz szpiegostwo na rzecz CIA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(_Skender_ /CC/Flickr)

Irański sąd anulował wyrok śmierci dla Amerykanina irańskiego pochodzenia, który według władz w Teheranie współpracował z CIA - podała irańska agencja Fars.

O decyzji tej poinformował rzecznik sądu Gholamhosein Mohseni Edżei. Nie podał powodów anulowania wyroku. 28-letni Amir Mirza Hekmati, który urodził się w irańskiej rodzinie w Stanach Zjednoczonych, został aresztowany w grudniu 2011 roku. Według irańskiego ministerstwa wywiadu był on szkolony w amerykańskich bazach w Afganistanie i Iraku.

W styczniu tego roku został skazany na karę śmierci za _ współpracę z wrogim krajem oraz szpiegostwo na rzecz CIA _. Jak podkreślono, sąd uznał go m.in. za _ wroga Boga _ (mohareb). Przed rozpoczęciem procesu państwowa telewizja wyemitowała wywiad, w którym ten były żołnierz piechoty morskiej przyznał, że jest agentem CIA. Według USA zeznania te zostały wymuszone.

Departament Stanu USA informował, że władze Iranu nie zezwoliły przedstawicielom szwajcarskiej ambasady, którzy reprezentują interesy Stanów Zjednoczonych w Iranie, na widzenie się z Hekmatim przed procesem ani w trakcie procesu.

Czytaj więcej o konflikcie Iranu z Izraelem
Stawiają USA ultimatum. Poszło o atom Jeszcze dziś w Waszyngtonie spotkają się prezydenci obu krajów, Barack Obama i Shimon Peres.
Atak USA na Iran? Barack Obama nie blefuje Tak jednoznacznej wypowiedzi amerykańskiego prezydenta w sprawie Iranu jeszcze nie było.
Izraelczycy ujawnili, co myślą o ataku na Iran Zdecydowana większość albo sprzeciwia się wojnie, albo opowiedziałaby się za nią tylko pod warunkiem udziału USA.
Tagi: iran, szpieg, usa, śmierć, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz