Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Zaczynamy nowy, dobry rozdział"

0
Podziel się:

Posucha w relacjach polsko - rosyjskich dobiegła końca - oświadczył Komorowski.

"Zaczynamy nowy, dobry rozdział"
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEUgAeXp

_ Posucha w relacjach polsko - rosyjskich dobiegła końca, zaczynamy nowy, dobry rozdział _ - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski po rozmowie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.

*[aktualilzacja 17:52] *

Komorowski wyraził nadzieję, że najbliższe czas przyniesie poprawę nie tylko w relacjach politycznych ale również gospodarczych.

bEUgAeXr

Obaj prezydenci objęli patronatem współpracę polsko - rosyjską w dziedzinie wymiany młodzieży. Ma ona się rozpocząć wiosną.

POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Komorowski wraz z Miedwiediewem obejmą patronat nad upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej. Polski prezydent powiedział, że przyczyni się to do dalszej poprawy relacji między obu krajami.

Skorzysta gospodarka?

Jak zapowiadał Komorowski, zacieśniana będzie współpraca między krajami w dziedzinie gospodarki. _ - Rosyjskie firmy są zainteresowane inwestycjami w Polsce _ - dodał. Jednym z sektorów współpracy miałby być sektor energetyczny.

bEUgAeXx

Miedwiediew powiedział, że rozmawiał z polskim prezydentem o małym i średnim biznesie. Podkreślił, że ze strony rosyjskiej jest duże zainteresowanie inwestycjami w Polsce. Dodał, że na przykład spółki energetyczne są zainteresowane szczególnie prywatyzacją polskiego koncernu naftowego _ Lotos _.

Pozytywnie komentuje to szef Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski: - _ Stosunki gospodarcze pomiędzy Polską i Rosją wymagają bowiem politycznego błogosławieństwa _ - mówi.

POSŁUCHAJ SZEFA KIG:

Arendarski zaznaczył, że Polska, chcąc trwale być obecna na rynku rosyjskim musi tam inwestować, tworzyć swoje sieci dystrybucji, swoje zakłady produkcyjne. Również Rosja powinna mieć w Polsce więcej inwestycji - nie tylko w sektorze paliwowym.

bEUgAeXy

Z informacji strony rosyjskiej wynika, że łączna wartość rosyjskich inwestycji w Polsce wynosi obecnie 1 miliard 85 milionów dolarów a polskich w Rosji 543 miliony dolarów.

Podobnego zdania jest Marek Goliszewski z Business Centre Club: _ wiele firm polskich pracuje w Rosji. Chcą one poprawy dobrych relacji, a do tego w Rosji potrzebny jest impuls polityczny. Wizyta prezydenta Miedwiediewa takim impulsem jest _.

bEUgAeXS
wiadomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)