Notowania

komisja
12.01.2011 11:21

Zbiera się komisja obrony ws. raportu MAK

Posłowie odniosą się do rosyjskiej wersji. Wskażą jakie mieliśmy uwagi i dlaczego nie zostały uwzględnione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Odbędzie się specjalne posiedzenie sejmowej komisji obrony narodowej w sprawie raportu MAK dotyczącego katastrofy smoleńskiej - poinformował szef komisji Stanisław Wziątek. W posiedzeniu będzie uczestniczył szef MSWiA Jerzy Miller.

Wziątek zauważył, że MAK wskazał m.in. braki dotyczące przygotowania załogi TU-154M. _ Powinniśmy bardzo poważnie się temu przyjrzeć jako komisja obrony _ - podkreślił.

Jak dodał, na posiedzenie komisji zaprosił ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera, który kieruje polską komisją wyjaśniającą katastrofę. _ Zaproszenie zostało przyjęte _ - poinformował Wziątek.

Według niego trzeba określić różnice w stanowiskach między stroną polską a MAK i _ wyraźnie wskazać jakie mieliśmy uwagi i dlaczego nie zostały uwzględnione _.

Wziątek powiedział też, że będzie rozmawiał z szefem komisji sprawiedliwości i praw człowieka Ryszardem Kaliszem (SLD), aby zwołać wspólne posiedzenie komisji i zaprosić także Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta.

Dziś Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) przedstawił ostateczną wersję raportu w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

MAK stwierdził m.in., że załoga polskiego samolotu podjęła próbę lądowania mimo warunków meteo poniżej minimalnych, a jako bezpośrednie przyczyny katastrofy wskazała nieodejście od lądowania mimo złych warunków, nieuwzględnienie komunikatów TAWS i presję na załogę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t126521.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;ostro;o;raporcie;mak;bezdyskusyjnie;nie;do;przyjecia,196,0,737476.html) Premier ostro o raporcie MAK: Bezdyskusyjnie nie do przyjęcia Polska przekazała Rosji uwagi do projektu raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/t116306.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;rzad;zachowuje;sie;jak;wystraszony;piesek,50,0,710450.html) Kaczyński: Rząd zachowuje się jak wystraszony piesek Prezes PiS nie chciał mówić o buntownikach w partii: _ Na tematy trzeciorzędne nie zamierzam się wypowiadać _. Przyjął za to w szeregi byłych ludowców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t94628.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dostalismy;rosyjska;wersje;przyczyn;katastrofy;smolenskiej,78,0,695886.html) Dostaliśmy rosyjską wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej Raport MAK nie będzie na razie opublikowany, Polska ma dwa miesiące by zgłosić swoje uwagi.
Tagi: komisja, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz