Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Zimny Lech" znika spod Wawelu

0
Podziel się

Reklama zbulwersowała polityków PiS. Według Mariusza Błaszczaka jest niestosowna.

"Zimny Lech" znika spod Wawelu
(PAP/Paweł Supernak)
bEiSveQB

Ogromna reklama piwa z hasłem: _ Zimny Lech _, widoczna ze wzgórza wawelskiego w Krakowie zbulwersowała polityków Prawa i Sprawiedliwości. Teraz zostanie usunięta.

Kompania Piwowarska poinformowała w specjalnym komunikacie, że kontrakt na wynajem powierzchni reklamowej wygasł z końcem lipca. Dlatego rozpocznie się demontaż tego baneru.

Wcześniej eurodeputowany PIS Marek Migalski na swoim blogu napisał, że dla wielu osób taka reklama piwa może godzić w ich pamięć o zmarłym prezydencie. Jeśli więc producenci tego trunku mają dobre intencje, odstąpią od tej formy reklamy.

bEiSveQD

Rzecznik prasowy klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak uważą, że koncern podjął słuszną decyzję, ale jest ona spóźniona. - _ Miejsce było niestosowne. W demokracji ważna jest wrażliwość _- podkreśla poseł PiS.

POSŁUCHAJ POSŁA PiS:

* *Paweł Kwiatkowski dyrektor do spraw korporacyjnych Kompanii Piwowarskiej w oświadczeniu zamieszczonym na stronie browaru przeprasza wszystkie osoby, które mogły poczuć się dotknięte kampanią reklamową.

Kwiatkowski podkreśla, że intencją firmy nigdy nie było i nie jest obrażanie czyichkolwiek uczuć patriotycznych, przekonań politycznych, religijnych, światopoglądowych czy też naruszanie czci kogokolwiek.

bEiSveQJ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t95531.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;bedzie;zeznawac;w;sprawie;smolenska,118,0,648566.html) Kaczyński będzie zeznawać w sprawie Smoleńska Prezesa PiS przesłuchają polscy i rosyjscy śledczy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t102321.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;chce;ukarania;poslow;pis;sklada;wnioski,157,0,648349.html) Palikot chce ukarania posłów PiS, składa wnioski Poseł Platformy poskarżył się do komisji etyki poselskiej na pięcioro polityków PiS.
bEiSveRe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)