Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmarł piętnasty górnik z kopalni "Wujek-Śląsk"

0
Podziel się:

W szpitalach ciągle znajduje się jeszcze 37 poparzonych osób. Dwie wyszły dziś do domu.

Zmarł piętnasty górnik z kopalni "Wujek-Śląsk"
(PAP/Andrzej Grygiel)

Piętnasta ofiara piątkowej katastrofy w kopalni _ Wujek-Śląsk _ w Rudzie Śląskiej zmarła we wtorek w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Bilans piątkowej katastrofy w rudzkiej części _ Wujka _ to obecnie 15 ofiar. W szpitalach znajduje się 37 poparzonych osób. Dwaj hospitalizowani dotąd górnicy zostali wypisani dziś ze szpitala św. Barbary w Sosnowcu do domów.

Najwięcej poszkodowanych - 23 - przebywa w CLO. Pozostali w szpitalach w Sosnowcu (dwóch), Katowicach-Ochojcu (jeden), w Rudzie Śląskiej (siedmiu) oraz w Siemianowicach (trzech). W poniedziałek do CLO przewieziono z Sosnowca i Katowic pięciu górników - na specjalistyczne leczenie oparzeń możliwe w tamtejszym ośrodku. Kolejny trafił tam we wtorek z Chorzowa.

Piątkową katastrofę spowodował - według wstępnych ocen - zapłon, a prawdopodobnie również wybuch metanu. Wypadek miał miejsce ok. godz. 10.11. w ścianie V w pokładzie 409 na poziomie 1050 ruchu _ Śląsk _ połączonej kopalni _ Wujek-Śląsk _, należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego. To dawna kopalnia _ Śląsk _ w Rudzie Śląskiej Kochłowicach.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)