Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związkowcy wygwizdali Tuska i Komorowskiego

0
Podziel się:

Okrzyki i gwizdy pożegnały prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska, gdy opuszczali rocznicowy zjazd w Gdyni.

Związkowcy wygwizdali Tuska i Komorowskiego
(PAP/Adam Warżawa)
bETvgcKZ

Okrzyki i gwizdy pożegnały prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska, gdy opuszczali zjazd Solidarności w Gdyni.

Szef rządu przyznał, że spodziewał się takiej reakcji, dlatego tym bardziej postanowił wziąć udział w uroczystościach.

Premier mówił, że ówczesna _ Solidarność _ była jak człowiek z otwartymi ramionami, który nie odrzuca nikogo. Zaznaczył, że każdy, bez względu na swoje poglądy, mógł bez obaw głośno wypowiedzieć, co myśli. Premier pytał też zgromadzonych w Gdyni gości, dlaczego z 10 milionów ludzi, których zgromadziła pierwsza _ Solidarność _ ogromna większość odeszła.

bETvgcLb

W podsumowaniu szef rządu wyraził przekonanie, że prawdziwa _ Solidarność _ wyklucza tylko jedną emocję - nienawiść.

_ - Jeśli gospodarze zapraszają kogoś do swojego domu to powinni zapewnić takie przyjęcie, którego nie powinni się wstydzić, a nie gwizdać i krzyczeć _ - skomentował sytuację marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

POSŁUCHAJ ZWIĄZKOWCÓW:

Ponad 2,5 tys. gości uczestniczyło w uroczystym 24. Zjeździe Krajowym delegatów Solidarności. W gdyńskiej hali widowiskowo-sportowej spotkali się byli i obecni liderzy związku. W zjeździe uczestniczyli prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i szef parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Nie było natomiast byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

Największy aplauz, brawa i okrzyki :_ Jarosław _, _ Jarosław _ otrzymał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Związkowcy wielokrotnie owacjami przerywali też przemówienie przewodniczącego _ Solidarności _ Janusza Śniadka. Po słowach szefa solidarności wybrzmiały chóralne okrzyki _ Solidarność _, _ Solidarność _.

bETvgcLh

_ - Solidarność jest propisowska i to wyraźnie. Przemówienie nie było przemówieniem łagodzącym sytuację. Myślałem, że będzie to przemówienie łagodzące _ - powiedział Borusewicz.

W innej krótkiej wypowiedzi Borusewicz ocenił, że wystąpienie Kaczyńskiego było _ konfrontacyjne _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t109643.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;czemu;dzis;ludzie;nie;odnajduja;sie;w;solidarnosci,191,0,667327.html) Tusk: Czemu dziś ludzie nie odnajdują się w "Solidarności"? Pytanie uczestnicy rocznicowego zjazdu powitali gwizdami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t79479.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/borusewicz;o;zjezdzie;s;zmarnowana;uroczystosc,254,0,667390.html) Borusewicz o zjeździe "S": Zmarnowana uroczystość Marszałek wini związkowców, którzy wygwizdali Tuska.
bETvgcLC
KOMENTARZE
(0)