Notowania

alkohol
02.01.2009 12:10

Alkohol przyczynił się do większości przestępstw, popełnionych w Nowy Rok

Policjanci w wielu regionach kraju zatrzymywali nietrzeźwych kierowców. Tuż po północy do komendy policji w Opolu Lubelskim zgłosił się pijany 27-letni mężczyzna i oświadczył, że właśnie prowadził samochód. Jak powiedział komisarz Jacek Deptuś, kierowca został natychmiast zatrzymany. 27-latek oświadczył, że w Nowym Roku nie będzie prowadził pod wpływem alkoholu. Sam oddał policjantom kluczyki i dokumenty samochodu. Stracił prawo jazdy i grozi mu kara dwóch lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wrocławscy policjanci natomiast zatrzymali pijaną internistkę. O tym, że lekarka pracuje nietrzeźwa, poinformował policję jeden z jej pacjentów. Rzecznik prasowy wrocławskiego komendanta policji Paweł Petrykowski mówi, że funkcjonariusze sprawdzają, czy lekarka nie wyrządziła nikomu krzywdy. Od rana przyjęła w przychodni 25 pacjentów.

Również pod wpływem alkoholu był 16-latek, który w Kamionce w Lubelskiem pobił kobietę i ukradł jej rower. Jak mówi komisarz Jacek Deptuś, niedługo cieszył się łupem. Po pół godzinie od zgłoszenia napadu, nastolatek został zatrzymany. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczył się, że rower był mu potrzebny, żeby wrócić do domu po nocy sylwestrowej.

Policjanci podkreślają jednak, że przestępstwa były nieliczne, a Sylwester i Nowy Rok upłynęły stosunkowo spokojnie.

Tagi: alkohol, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz