Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Bankowa" komisja śledcza chce ukarania prezesa NBP

0
Podziel się:

Sejmowa komisja śledcza do sprawy banków zwróciła się do sądu o ukaranie Leszka Balcerowicza za to, że nie przyszedł na przesłuchanie. Komisja wnioskuje o ukaranie prezesa Narodowego Banku Polskiego karą porządkową zgodnie z ustawą o komisji śledczej.

Zgodnie z prawem sąd może w takim przypadku nałożyć karę finansową do 3 tysięcy złotych, zarządzić zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie na przesłuchanie, a w przypadku uporczywego uchylania się przed przesłuchaniem zasądzić areszt do 30 dni.

Komisja przyjęła wniosek posła PiS Adama Hofmana w tej sprawie podczas zamkniętego dla mediów posiedzenia. W uzasadnieniu wniosku poseł napisał, że Leszek Balcerwoicz nie przedstawiając komisji usprawiedliwienia swojej nieobecności złamał prawo i podważył autorytet komisji. "Nie mogąc pozwolić na takie traktowanie członków komisji śledczej przez profesora Balcerowicza zdecydowałem się wystąpić o ustanowienie kary porządkowej wobec świadka" - napisał poseł Hofman.

Za wnioskiem głosowało 6 koalicyjnych członków komisji śledczej, przeciw dwóch posłów PO, wstrzymało się dwoje posłów z SLD i PSL.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)