Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka atomowa
31.03.2011 14:35

Bombą w Swissnuclear. "Jesteśmy w szoku"

Dwie osoby zostały ranne w wyniku eksplozji przesyłki z ładunkiem wybuchowym, którą rano dostarczono do firmy Swissnuclear.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwie osoby zostały ranne w wyniku eksplozji przesyłki z ładunkiem wybuchowym, którą rano dostarczono do firmy Swissnuclear w szwajcarskim miescie Olten. Ranne zostały dwie kobiety. Trafiły do szpitala z obrażeniami klatki piersiowej i ramion.

Bomba znajdowała się w dużej kopercie dostarczonej Swissnuclear, spółce zrzeszającej firmy zajmujące się eksploatacją elektrowni atomowych. Jak informuje Swissnuclear - spółka ta działa także na rzecz bezpiecznego pozyskiwania energii z tego źródła. Należace do niej firmy ekspolatują cztery elektrownie atomowe i produkują 40 procent prądu w Szwajcarii.

Dotychczas nie wiadomo, kto zorganizował atak. Nie wyklucza się motywów politycznych. Pracownicy zostali ewakuowani. Policja przeszukuje pomieszczenia. Inne firmy, znajdujące się w pobliżu wróciły do normalnej pracy.

Od rana w Olten przeciwko energii atomowej protestują działacze Greenpeace. Policja sprawdza właśnie , czy ta organizacja mogła mieć coś wspólnego z atakiem.

Dzialacze Greenpeace zaprzeczają. _ Sami jesteśmy w szoku _ - powiedział ich rzecznik Yves Zenger i dodał: _ nasza organizacja jest absolutnie przeciwko przemocy _.

Czytaj w Money.pl

Tagi: energetyka atomowa, atom, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz