Notowania

paliwa
18.06.2008 15:25

Chaos i blokady w Brukseli

Na ulice wyszli rolnicy, kierowcy ciężarówek i taksówkarze, którzy protestują przeciwko rosnącym cenom paliw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Chaos i blokady w Brukseli - na ulice wyszli rolnicy, kierowcy ciężarówek i taksówkarze, którzy protestują przeciwko rosnącym cenom paliw. *

W północnej części miasta ruch sparaliżowało kilkaset ciężarówek i taksówek. Protestujący domagali się dotacji w związku z wysokimi cenami paliw. - _ Kiedyś tankowałem do pełna za 15 euro, teraz za 30 euro. Ceny paliw są diabelskie _ - mówił jeden z taksówkarzy.

Południe Brukseli zablokowało kilkaset traktorów. Rolnicy protestowali przeciwko wysokim cenom paliw, a także taniej żywności z Europy Wschodniej i narzekali, że produkcja rolna staje nieopłacalna. - _ Mamy poważne kłopoty finansowe. Europa nam nie pomaga. Finansowego wsparcia jest coraz mniej _ - argumentowali protestujący.

Rolnicy, taksówkarze i kierowcy ciężarówek zapowiadają kolejne protesty, ale już w całym kraju. Grożą, że zablokują lotniska, porty i sparaliżują ruch na kolei.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Protest Money.pl: Pozwólcie nam tanio tankować! ]( http://www.money.pl/protesty/akcyza/ )
* [ Kierowcy we Francji też protestują przeciwko cenom paliwa ]( http://news.money.pl/artykul/kierowcy;we;francji;tez;protestuja;przeciwko;cenom;paliwa,2,0,349186.html )
* [ Gdzie są najtańsze paliwa na świecie? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/raport;money;pl;gdzie;sa;najtansze;paliwa;na;swiecie,65,0,343617.html )
Tagi: paliwa, protest, bruksela, benzyna, ropa, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz