Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
25.01.2013 13:10

Czechy wybiorą prezydenta. Jutro poznamy zwycięzcę

Karel Szwarzenberg czy Milosz Zeman? Dziś i jutro Czesi będą decydować, który z nich zajmie miejsce obecnego prezydenta Vaclava Klausa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MATEJ DIVIZNA)

Karel Szwarzenberg czy Milosz Zeman? Dziś i jutro Czesi będą decydować, który z nich zajmie miejsce obecnego prezydenta Vaclava Klausa.

Ponieważ w Czechach przepisy nie przewidują ciszy wyborczej spekulacje o tym który z dwóch kandydatów zostanie prezydentem odbywają się publicznie.

Media przynoszą najróżniejsze analizy i charakterystyki Karela Schwarzenberga, lidera konserwatywnej partii TOP 09 i byłego premiera Milosza Zemana. Podkreśla się, że fenomenem tych wyborów jest gromadzenie się młodych wyborców, przede wszystkim sympatyków Schwarzenberga na portalach społecznościowych.

Panuje przekonanie, że właśnie młodzi wyborcy mogą rozstrzygnąć wynik wyborów. Tak też twierdzi znany politolog Jirzi Pehe, który podkreśla, że szanse są wyrównane._ - Przede wszystkim będzie zależeć od tego czy młodzi ludzie którzy masowo popierają Karela Schwarzenberga pójdą do urn. Jeśli będą głosować to szanse ma Schwarzenberg, jeśli nie przyjdą wygra Milosz Ze _man - twierdzi Pehe.

Tagi: czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz