Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Gazeta Prawna" PIT 2006: ulga na internet najpopularniejsza

0
Podziel się

"Gazeta Prawna" wspólnie z izbami skarbowym posumowała rozliczenia z podatku dochodowego od osób fizycznych za 2006 rok. W większości zeznań złożonych przez podatników wykazywano nadpłatę podatku.

bDTHoPZx

Podatnicy mieli do wyboru znacznie mniej odlczień niż w poprzednich latach. Najpopularniejszym z nich była ulga internetowa, następnie kolejno: ulgi rehabilitacyjna i mieszkaniowa. Rozliczający się z fiskusem korzystali też z ulgi odsetkowej.
Coraz więcej Polaków przekazuje też darowizny - czytamy w "Gazecie Prawnej". Wzrost liczby filantropów widać najwyraźniej na przykładzie odliczenia 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W mniejszych miejscowościach liczba osób dzielących się częścią swego podatku z potrzebującymi zwiększyła się o kilka procent, w większych miastach nawet o kilkanaście.
Podatnikom zdarza się też popełniać błędy. Najczęściej zamiast swojego numeru identyfikacji podatkowej podają NIP pracodawcy. Często nie podpisują się pod zeznaniem, bądź zapominają o dodaniu załączników.
Więcej w "Gazecie Prawnej"

"Gazeta Prawna"/kl/jędras

bDTHoQaa
ulga na internet
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)