Notowania

pis
01.03.2010 23:42

"Gazeta Wyborcza" - Solidarni z PiS-em?

PiS wciąga "Solidarność" w kampanię prezydencką i samorządową - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Jak pisze, także ubiegający się o ponowny wybór na szefa "Solidarności" Janusz Śniadek zabiega o poparcie związkowców o pisowskich sympatiach. Przewodniczący będzie dziś gościem Klubu Parlamentarnego PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rozmowy mają dotyczyć rocznicy powstania naszego związku - potwierdza Janusz Śniadek. Gazeta zauważa, że uroczystości przypadają dopiero na sierpień.
Jednak, jak mówi Krzysztof Tchórzewski, sekretarz Klubu Parlamentarnego PiS, jego partia także chce się wpisać w obchody i być podnczas nich widoczna. "To nic dziwnego, ponieważ wielu z nas wywodzi się ze związku i ma zbieżne poglądy na wiele spraw. Dlatego chcemy uczestniczyć w organizacji świąt lokalnych razem z "S" - dodaje.
Gazeta podkreśla, że dotychczas PiS miał problem z wpisaniem się w rocznicę. Główne uroczystości koordynuje komitet działający przy prezydencie Gdańska. Nie ma tam miejsca dla partii politycznych. Furtką dla zaistnienia PiS przy okazji rocznicy Sierpnia '80 ma być obecność na imprezach organizowanych w całym kraju przez lokalne struktury związku.

Gazeta Wyborcza/IAR adb/Piotr Paszkowski

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz