Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
20.04.2008 00:09

"Gazeta Wyborcza" Do Lwowa wysyła rząd, nie prezydent Kaczyński

Wojewoda podkarpacki dostał z MSWiA oficjalny zakaz wyjazdu na konferencję o Euro 2012 we Lwowie - donosi "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik przypomina, że przed tygodniem w Warszawie prezydenci Polski i Ukrainy podpisali deklarację o współpracy przy Euro 2012. Wcześniej taki dokumet podpisał w Kijowie premier Donald Tusk.
Konferencja w sprawie Euro 2012 ma się odbyć jutro we Lwowie. Jadą na nią prezydenci miast, w których odbędą się mecze finałów piłkarskich mistrzostw Europy. Gazeta pisze, że wojewoda podkarpacki miał na spotkaniu rozmawiać o problemie przejść granicznych i kontroli kibiców jadących na mecze z Polski na Ukrainę, która jest poza strefą Schengen. Nie dostał jednak zgody na wyjazd od resortu spraw wewnętrznych. Rzeczniczka ministerstwa twierdzi, że ani MSWiA, ani MSZ nic nie wiedzą o konferencji. Także rzeczniczka rządu, Agnieszka Liszka, mówi, iż Kancelaria Prezydenta nie przekazała żadnych informacji na ten termat.
"Gazeta Wyborcza" wyjaśnia, że jutrzejsza konferencja we Lwowie była omawiane podczas ubiegłotygodniowej wizyty Wiktora Juszczenki w Polsce. W spotkaniu prezydentów Polski i Ukrainy brał udział minister sportu. Lech Kaczyński miał wówczas poprosić Mirosława Drzewieckiego, aby ten wziął udział w konferencji. Rafał Grupiński z kancelarii premiera zwraca jednak uwagę na to, że minister nie może wyjechać za granicę bez wiedzy szefa rządu, nawet jeśli prosi o to głowa państwa.
Kancelaria premiera twierdzi, że za całe zamieszanie w przepływie informacji o konferencji we Lwowie odpowiada Kancelaria Prezydenta. Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski, będzie wyjaśniał u ambasadora Ukrainy, dlaczego w przekazywaniu informacji o konferencji zostało pominięte MSZ i premier.
Kancelaria Prezydenta nie chce komentować tej sprawy.
Więcej o zamieszaniu w sprawie lwowskiej konferencji - w "Gazecie Wyborczej".

"Gazeta Wyborcza"/iar/lm/kk

Tagi: rząd, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz