Notowania

pomoc
20.11.2008 12:22

Gruzja nie jest w stanie zapewnić właściwej pomocy uchodźcom

Władze Gruzji nie są stanie zapewnić właściwej pomocy uchodźcom z terenów kontrolowanych przez Rosjan. Przedstawiciele organizacji humanitarnych działających w Gruzji skarżą się na chaos decyzyjny wprowadzany przez urzędników. Według szacunków Amnesty International, ponad 20 tysięcy uchodźców z Osetii Południowej nie będzie mogło wrócić do swoich domów przed nadejściem zimy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Międzynarodowe organizacje humanitarne rozdają uchodźcom butle z gazem, garnki, ciepłą odzież i jedzenie. W jednym z obozów wybudowano stołówkę i kuchnię. Od kilku tygodni nie ma jednak zgody na doprowadzenie prądu. Są pieniądze na zakup drewna opałowego dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w wioskach na granicy gruzińsko-osetyńskiej. Szef jednej z organizacji twierdzi jednak, że miejscowa administracja wciąż blokuje jednak możliwość zakupu.

Uchodźcy mieszkający w okolicach Gori skarżą się na brak pracy, a dzieci nie mają warunków do nauki. Rządzący twierdzą, że panują nad sytuacją i zapewniają, że przed nadejściem zimy wszystkie problemy zostaną rozwiązane.

Tagi: pomoc, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz