Notowania

pomoc
24.11.2010 12:29

Irlandia - UE - pomoc

85 miliardów euro otrzyma Irlandia od Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Poinformowało o tym publiczne radio RTE w Dublinie, nie podając źródła tej informacji. Premier Irlandii Brian Cowen stwierdził z kolei w parlamencie, że kwota pomocy wciąż jest negocjowana.

Podziel się
Dodaj komentarz

7 grudnia irlandzki premier ma w parlamencie przedstawić szczegóły unijnego pakietu pomocowego oraz oszczędnościowego budżetu na najbliższe cztery lata. Wszystko w związku z gwałtownym załamaniem się irlandzkiej gospodarki. Krach na rynku nieruchomości spowodował kryzys banków, a następnie całej gospodarki.
Po tym, jak ogłoszono, że Irlandia będzie starać się o pomoc z Unii, opozycja wezwała premiera do rezygnacji i do rozpisania przedterminowych wyborów. Brian Cowen zapowiedział, że poda się do dymisji, ale dopiero po przyjęciu przez parlament ratunkowego budżetu. Premier powtórzył w parlamencie, że obecnie jest to najważniejsza dla Irlandii sprawa.
"Wierzę, że ten budżet uzyska wasze poparcie. I wierzę, że ta izba zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i z tego, że najpierw musimy poradzić sobie z sytuacją w której się znaleźliśmy" - powiedział Cowen.
Według planów rządu, czteroletni plan ratunkowy ma przynieść około 15 miliardów euro oszczędności.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: pomoc, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz