Notowania

izrael
24.03.2012 16:32

Izrael ostrzega Syrię i Liban przed incydentami

Izrael ostrzegł Syrię i Liban, aby nie dopuściły do incydentów granicznych 30 marca w trakcie tzw. światowego marszu na Jerozolimę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Prawie rok temu armia libańska zabiła 10 demonstrantów, gdy tłum usiłował przedostać się do Izraela. W tym roku Teheran chce wysłać do Izraela grupę młodych Żydów irańskich, aby szli na czele w charakterze żywych tarcz.

Izrael ostrzegł Syrię i Liban, aby nie dopuściły do incydentów granicznych 30 marca w trakcie tzw. światowego marszu na Jerozolimę.

Informację tę podaje wydawany w Londynie poważny dziennik arabski _ Al-Sharq Al-Awsat _. Marsz ten zorganizowany zostanie w związku z _ Dniem Ziemi _ obchodzonym co roku przed Arabów w Izraelu.

Istnieje obawa, że tego dnia tłumy Palestyńczyków będą usiłowały przedrzeć się do Izraela przez zasieki graniczne. W maju 2011 roku reżim w Damaszku próbował wykorzystać przygraniczne demonstracje palestyńskie, aby odwrócić uwagę od swoich problemów. Władze libańskie zapowiedziały, że dopuszczą Palestyńczyków do ruin twierdzy krzyżowców Beaufort, a więc na odległość zaledwie pięciu kilometrów od granicy z Izraelem.

Czytaj w Money.pl
Izrael złożył skargę w ONZ na Liban i Syrię To skutek wydarzeń podczas obchodów Nakby, palestyńskiego dnia katastrofy. Izrael twierdzi, że kraje te pogwałciły jego granice, układy międzynarodowe i rezolucje ONZ.
Dramat coraz większy. Ludzie porzucają domy Do tej pory schronienie w Libanie znalazło 7 058 syryjskich uchodźców.
Stamtąd uciekają ludzie. Ofiary idą w tysiące Nawet dwa tysiące Syryjczyków mogą uciekać właśnie przed aktami przemocy. Kierują się w stronę Libanu.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz