Notowania

rząd
05.04.2009 15:00

Jarosław Kaczyński: rząd nieustannie obraża prezydenta

Prezes PiS skrytykował rząd za - jak się wyraził - przenoszenie wewnętrznych konfliktów Polski na arenę międzynarodową. Jarosław Kaczyński wezwał także przewodniczącego klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego do wycofania się z dzisiejszej wypowiedzi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chlebowski powiedział, że poparcie przez prezydenta kandydatury duńskiego premiera na szefa NATO jest przesłanką do postawienia Lecha Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego premier Tusk powinien zareagować na tę wypowiedź, są to bowiem słowa niedopuszczalne i bardzo szkodliwe, zwłaszcza przed dzisiejszym spotkaniem głowy państwa z prezydentem Stanów Zjednoczonych w Pradze.

Szef PiS jest zdania, że rząd nieustannie obraża prezydenta, co negatywnie wpływa na wizerunek Polski za granicą. Były premier odniósł się również do kwestii instrukcji, jakie miał wydać rząd prezydentowi w sprawie wyboru nowego przewodniczącego NATO. Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie może być mowy o czymś takim, jak "instrukcja" dla prezydenta, bo nie ma dotyczących tego zapisów w konstytucji. Jego zdaniem używanie takiego sformułowania obniża rangę głowy państwa.

Tagi: rząd, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz