Notowania

pis
21-07-2008 (15:08)

Kandydatem PiS na nowego Rzecznika Praw Dziecka jest Leszek Dobrzyński

Leszek Dobrzyński ma 41 lat, jest propagatorem rodzicielstwa zastępczego. Wraz z żoną założył rodzinny dom dziecka. Wychowują sześcioro dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz

Leszek Dobrzyński jest szefem PiS w Szczecinie. W poprzedniej kadencji był posłem PiS. Uczestniczył w pracach nad projektem ustawy o rodzicielstwie zastępczym. Jest inicjatorem i współorganizatorem "Szczecińskiego tygodnia rodzicielstwa zastępczego".

W latach 2001-2003 Dobrzyński był sekretarzem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Wcześniej działał w Lidze Republikańskiej i Solidarności Walczącej. W 2006 roku ukończył studia na wydziale politologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dziś o północy mija termin zgłaszania kandydatur na Rzecznika Praw Dziecka. Platforma Obywatelska będzie rekomendować na to stanowisko Marka Michalaka - Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Kandydatura jest uzgodniona z PSL-em.

Kandydatką SLD być może zostanie była posłanka Katarzyna Piekarska. Na razie nie wiadomo czy zogdzi się kandydować.

Sojusz Lewicy Demokratycznej podejmie ostateczną decyzję dziś w ciągu dnia.

30 czerwca urzędowanie na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka przed końcem kadencji zakończyła Ewa Sowińska. Z funkcji zrezygnowała w kwietniu tego roku.

Zmiany na tym stanowisku domagali się posłowie ówczesnego LiD oraz Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem, była posłanka LPR nie była bezstronna jako Rzecznik Praw Dziecka, nie broniła praw dzieci, nie interweniowała w konkretnych przypadkach i w ten sposób sprzeniewierzyła się złożonemu ślubowaniu. Zarzucono jej też unikanie debat publicznych i kontaktów z mediami.

Sejm ma wybrać nowego Rzecznika Praw Dziecka na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu.

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie